Youtube’dan zengin olmanın yolları #1

Başlığı böyle attım ama videoyu izledikten sonra “helal olsun be adama” dedim. 300 dolarla böyle şeyler yapıyorsa… Neyse olayı anlatayım önce.

Fede Alvarez
adlı Uruguaylı yönetmen 300 dolara Ataque de Panico (Panic Attack!) adında yaklaşık 5 dakikalık bir kısa film yapıyor. Filmin türü Bilim-Kurgu. Konusu ise Uruguay’ın başkenti Montevideo’ya saldıran robotlar. Filmi tamamlayıp Youtube’a yüklüyor ve bir patlama yaşanıyor adeta. Video 1.5 milyon kez tıklanıyor kısa sürede. Tabii tıklayanlar veya tıklayanların haber ulaştırdıkları isimler arasında Hollywoodlu yönetmenler de var. Bana ulaşan istihbarata göre (:P), Drag Me to Hell filmiyle az küfür etmediğim Sam Raimi bu isimlerin başında. Hem de tam tamına 30 milyon dolarlık bir rakam teklif etmiş Uruguaylı yönetmene. Yapmasını istediği ise Uruguay veya Arjantin semalarında bir Bilim-Kurgu filmi çekmesi.

Kısa filmi bu kadar beğenilen yönetmen neden bir District 9 tadında film çekemesin ki? District 9’un yönetmeninden neyi eksik acaba? Vallaha her şey olabilir. Gerçi işin içinde Sam Raimi olunca insan korkuyor ama 300 dolara böyle filmler çekebiliyorsa, kimbilir 30 milyon dolara neler yapacak Alvarez…
Filmin adı Panic Attack, vizyon tarihi de 2011 olarak belirlenmiş hatta IMDb’deki verilere göre;
http://www.imdb.com/title/tt1559032/

Fede Alvarez’in 1.5 milyon kez tıklanan videosu;

Bu da youtube linki;
http://www.youtube.com/watch?v=-dadPWhEhVk

Bu arada öpüşgenlerin doğru tahmini yapıldı. 😀


2 Comments

  1. Schumy dedi ki:

    >Herkes District 9'ın yönetmeni alsaymış keşke dedi filmi. Sen bile, vay be helal olsun adama..

  2. SirEvo dedi ki:

    >1-Kim dedi öyle bişey?
    2-Ben bile?
    3-Niye alacakmış o? Ben nerde yazmışım?

Yorum Yapın

Arts Blogs