Yok artık… Jackass 3, 3 BOYUTLU!!!


Bu da oldu yani.
Yuh diyorum, oha diyorum!
Jackass serisini bilirsiniz. Adamlar manyak manyak şeyler yaparlar. En ufağından bir örnek vermem gerekirse;
Doktora gidip, doktor bey kalçamda bir ağrı var, dün akşam arkadaşlarla partideydik der eleman. Doktor da tamam buyrun bi x-ray’e sokalım sizi der. Girip çıkar. Sonuçlar gelir. Adamın kıçında monte edilmiş bir oyuncak araba vardır x-ray’e göre. Doktor resmen şok olur. Doktor olup böyle bir vakayla karşılaştığınızı düşünsenize ya. Doktora gitmeden önce nasıl becerdilerse dötten araba sokmuşlar, parti ayağına doktoru yiyolar.
Adam tuvalet satan dükkana girip sanki normal bir tuvalete girer gibi kakasını yapar gazetesini açıp.
Normal müşteri gibi uzakdoğuların elektronik dükkanına girer eleman. Tek hamlede tüm elbiseleri çıkartıp tek bir tangayla kalır. Geçip dans eder satıcının karşısında.

Bunun gibi tonla manyak, iğrenç, sadistçe, kusturcak şey yaptılar benim izlediklerimde. 2000 yapımı dizisi de var hatta.
Başrolde The Dukes of Hazzard‘dan Johnny Knoxville var. Manyak fikirlerin çoğu da ondan çıkıyor zaten, hatta Jackass 2.5‘u çekerken 3 kere şuurunu kaybetmiş desem yeter herhalde ama olaya başrol diye bakılmaz bu filmimsi olayda. 8-10 karakterin hepsi ilginç deneyler yapıyor bütün film boyunca. Bu deneylerin hepsinin de kendilerine özel adları var tabii ki.


Jackass: The Movie (2002)

Jackass: Volume Two (2004)

Jackass Presents: Murderball (2005)

Jackass: Gumball 3000 Rally Special (2005)

Jackass Number Two (2006)
Jackass 2.5 (2007)

Jackass World 24 Hour Takeover (2008)

4 tanesini falan baştan sona izledim şunlardan. Çok sağlam mide gerekir izlemek için ama eğer tür beğeniliyorsa da bol bol gülersiniz, garantidir bu. Tony Hawk, Shaq gibi ünlülerden sadist olanları da görebilirsiniz serilerde.

Konuyu açmamdaki sebebe gelecek olursak, filmin Jackass 3 adı altında 2010’da vizyona girecek diğer halkasının 3D olacağını öğrenmem. Adamlar artık kusturmada boyut atlayıp 3 boyutlu olarak evimize girecekler anlaşılan. Sinemada gidip izlenir mi bunlar demeyin, 5-10 milyon dolar bütçelerle sağlam paralar kazanmışlar ilk 2 filmden. Eee, arz-talep diye diye dilimizde tüy bitti. Zaten bunların özel bir seyirci kitlesi vardır. Bunları sürekli takip eden, filmlerini dört gözle bekleyen falan.
Ama birazcık mideniz varsa “yok artık” “hadi canım” “o kadar da olamaz” “iyyyyyyy” “ıykh” “bööhöhöhö” “iğrençççç” gibi tepkiler verip bol bol da kahkalar atmak istiyorsanız kesinlike tavsiyedir. 18+ olduğuna da hatırlatayım.

Hatta bilgi vermesi açısından serinin bulduğum bir tane versiyonundan fragman eklemek boynumum borcudur. Buyrun;


One Comment

  1. Kısaca Fd dedi ki:

    >bunun tamamını izlemiştim…bazen mide bulandırıcı bazen adrenealini yüksek,bazen korkunç,bazen aptalca buldugum şakalarla doluydu..yüreğiniz varsa izlersiniz 🙂

Yorum Yapın

Arts Blogs