Yenilmezler, Gişede 3. Sıraya Oturdu!


Vizyona girmesinin üzerinden 2 hafta geçmişken 1,07 milyar dolar ile en çok gişe hasılatı yapan Marvel filmi olmuştu ama durmayacağı da belliydi. Nitekim öyle oldu. Tüm zamanların en çok kazandıran filmleri listesinde hızla yükselerek Avatar (2,782 milyar dolar) ve Titanic‘in ($2.185 billion) ardından 3. sıraya yerleşti The Avengers. The Dark Knight Rises vizyona girene kadar da yerini bırakmayacağı kesin. Tabii Kara Şövalye bakalım ne kadar Yükselecek, göreceğiz…

Şu ana kadar tüm dünyada 1 milyar 331 milyon dolar gibi bir gişe hasılatı yapmış durumda. Bunun %60‘ı, yani 793 milyon doları Abd dışındaki ülkelerden gelmiş. Bu oran Avatar’da %72 (2,021 milyar) iken, Titanic’de %70‘da (1,526 milyar) kalmış.

Bu arada Disney de boş durmuyor tabii. Böylesine hit olmuş bir Marvel koleksiyonunun “hakkını” verecek bir set hazırlamışlar. Setin içinde Avengers kadrosundaki karakterlerin filmleri yer alıyor. Yani 6 film var. 10 Blu-ray‘den oluşan bu setin Amazon’daki indirimli fiyatı ise 153 dolarcık. Bonusuyla, 3D’siyle setin içeriği şöyle:

  • The Avengers (Blu-ray 3D ve Blu-ray)
  • Iron Man (Blu-ray)
  • Iron Man 2 (Blu-ray)
  • Thor (Blu-ray 3D ve Blu-ray)
  • The Incredible Hulk (Blu-ray)
  • Captain America: The First Avenger (Blu-ray 3D ve Blu-ray)
  • Bonus Disc – “The Phase One Archives” (Blu-ray)

 

Marvel Cinematic Universe: Phase One – Avengers Assembled (10-Disc Limited Edition Six-Movie Collector’s Set) adıyla piyasaya sürülecek olan bu muazzam setin 15 Temmuz 2012‘den itibaren satışa sunulması bekleniyor.

Ancak Yenilmezler filminin Blu-ray ve DVD‘sinin ise 25 Eylül 2012’de raflara düşeceğini aklımıza getirdiğimizde, çok istiyorsanız seti alırsınız demek mi istiyorlar yoksa 15 Temmuz yanlış bir tarih mi bunu ancak zaman gösterecek…


Yorum Yapın

Arts Blogs