Yaprak Dökümü Final

2006’da başlamış Ali Rıza amcanın acıları. İlk zamanlar hatırlıyorum da, nasıl da takip ediyordum Yaprak Dökümü’nü.
Ali Rıza amcamıza ne haber verirlerse versinler, ne ile karşılaşırsa karşılaşsın, ne duyarsa duysun hiçbir şey olmuyordu. Ben ne yaptım diye dövündü durdu hep. İlk sezon bitti, acayip de duygulandırmıştı hatırladığım kadarıyla final bölümü. İkinci sezon başladı, dizi iyice saçmalamaya başladı. Kimin eli kimin cebinde kaçırıyorduk artık. Birileri birileriyle yatıyor, evleniyor, hapse giriyor çıkıyor, dolandırıyor, dedikodular yapıyor, binbir türlü kötülük falan derken Ali Rıza amcaya hiçbir şey olmadı, olamadı. Gelmiş geçmiş en büyük bünyeye sahipti sanırım. Yoktu böyle bir kalp.

Baktım olacak gibi değil, izlemeyi falan bıraktım. Sonu iyi gözükmüyordu çünkü. Sürekli aynı muhabbetler, saatlerce süren anlamsız sahneler, uzatıldıkça uzatılan konuşmalar, sakız gibi uzayan senaryolar.

Ben bıraktım ama insanlar inadına izlemeye devam etti. Gerçi Türk milletinin önüne ne koysan izliyor. Yemekteyiz, İzdivaç gibi programlar en canlı örneklerden. İzleyen olursa, yayın da devam eder. Öyle veya böyle dizi devam etti, 2-3 ayda bir denk geldiğimde evdekilere sormamla aldığım cevaplar hep aynıydı. Çünkü hep aynı olaylar tekrarlandı derken en sonunda final geldi çattı.
Bir yanım izle diyor sırf meraktan, diğer yanım insanın başına ne gelirse meraktan geldiğini hatırlatıyor. Ben ne yapacağımı bilemiyorum ama Kanal D’nin bu akşam rekor kıracağından eminim. Ben bile kararsız kaldıysam, deliler gibi izlenecektir o final. Ne diyelim, insanlar umduklarını bulur inşallah.

Bu arada Yerli Diziler Yersiz Uzun sloganına sonuna kadar katılıyorum. Sonuna kadar arkasındayım. Kuzenim dizi setlerinden birinde çalışıyor ve yaptıkları işin rezaletini, gece 11-12’de eve gelince “oh be erken geldik bugün” diye düşünmelerini duyunca işin skandalvari boyutlara ulaştığını farkettim. Amerika’dan Dawson’s Creek, Grey’s Anatomy gibi dizileri çalarken bir de sürelerini kopyalasalar şahane olacak sanırım. Yakın zamanda sınır gelir de gereksizliğin dibine vurmuş diziler en azından bir şeyler vaad eder umarım.


7 Comments

 1. Microp dedi ki:

  >SirEvo bunun gibi saçma bir diziyi blogunda yer vermenden dolayı seni kınıyorum

 2. SirEvo dedi ki:

  >:D:D Olur arada 😛

 3. Ying Yang dedi ki:

  >Bitti mi? Çok şükür. Allah bir daha göstermesin. Kayınvalideye gittikçe haftalık özeti alıyorduk el mahkum. Kurtulduk. Oleyyyy!

 4. SirEvo dedi ki:

  >Bitti valla, son 10 dakikayı izledim, yetti. Bir de ilk bölümün ilk 10 dakikasını izlesek az çok meseleyi çözerdik galiba. 174 bölüme gerek yok. 😀

 5. Edizliv dedi ki:

  >bugn en ii haberi final bölümünü fragman da gördüğümde aldım

 6. Cidago dedi ki:

  >Diziyi ara sıra göz ucuyla seyretmek dışında ( hanımın zoruyla :)=) pek bilmem. Ancak finalin son sahnesi tam bir rezalet.
  "Trabzona 3 tam 1 öğrenci bilet" !!!
  Ne bileti?
  Tren bileti…
  Ne zamandır İstanbuldan Trabzona TREN gidiyor 🙂
  5 yılın sonunda bu yapılır mı???

 7. SirEvo dedi ki:

  >Gitmiyor mu? 😀 Bilmiyorum ben valla. Gerçi trenle gelmişler, o yüzden dönüyorlardır belki. Veya işkence falan çekmek istiyorlardır, bilemiyorum. 😀

Yorum Yapın

Arts Blogs