Tüm Zamanların En Kötüsü: Batman and Robin

Ben o kadar uzun zamandır film izleyen bir tip değilim. Tamam, bu yaşımıza kadar televizyonlarda, sinemalarda filmler izledik ama, şu son 4-5 yıla kadar, izleyip geçerdim filmleri. Üzerine yorum yapmaymış, etrafımdakilerle tartışmaymış, bunlara pek girmezdim.
Ama eve internetin girmesiyle, film izleme olayında da direk bir artış oldu. İzlediklerimi sağda soldakilerle paylaşıyorum, internet ortamlarında fırsatım olduğunda yazıyorum vs.

Dedim ya uzun süredir film izlemiyorum diye. Öyle son 30-40 yıla, hatta sinema tarihine olumlu veya olumsuz yönden damga vurmuş filmleri bilemem mesela. Etrafta görürsem, bir yazı okursam izlemeye veya uzak durmaya çalışırım. Az önce de böyle bir listeye denk geldim. Tüm zamanların en kötü 50 filmi listesi. Listeyi ortaya çıkaran ise Empire dergisinin okuyucuları. İnternet sitesinde yaptıkları bir anketle sormuşlar okuyucularına. Birinciliği, 1997 yapımı Batman and Robin almış. Tam listeye buradan bakabilirsiniz, ben ilk 20’yi aşağıda paylaştım…

1. Batman and Robin
2. Battlefield Earth
3. The Love Guru
4. Raise the Titanic
5. Epic Movie
6. Heaven’s Gate
7. Sex Lives of the Potato Men
8. The Happening
9. Highlander 2: The Quickening
10. The Room
11. Meet the Spartans
12. Norbit
13. The Avengers
14. Disaster Movie
15. Catwoman
16. Plan 9 from Outer Space
17. White Chicks
18. Dreamcatcher
19. Gigli
20. Swept Away

8 Comments

 1. Anonymous dedi ki:

  >abi o listenin 30. sırasında scary movie… oldu mu şimdi bu..halo

 2. Tibet'in annesi dedi ki:

  >Konuyla alakasız olacak ama yandaki yazıları maille paylaşma konusunu nasıl yapıyorsun. Tibet'in sitesine öyle birşeye ihtiyacım var bloğu olmayan akraba kitlesi için 😛

  ayrıca yeni yurdumu bu kadar çabuk bulduğun için seni tebrik ediyorum :))))

 3. SirEvo dedi ki:

  >Onurcum, vallaha listeyi okurlar yapmış, ben değil. 😀

  Tibet'in annesi, http://feedburner.google.com adresine girip yapabilirsiniz o olayı. Nasıl yaptığımı ben de hatırlamıyorum ama site yönlendiriyordu diye hatırlıyorum. :))

 4. Tibet'in annesi dedi ki:

  >teşekkürler 🙂

 5. Tibet'in annesi dedi ki:

  >beceremedim 🙁

 6. SirEvo dedi ki:

  >Vallaha benim yapabileceğim pek bir şey yok. tyler78 var, o anlar belki. 😀

 7. Tibet'in annesi dedi ki:

  >tekrar tekrar teşekkür ederim :)))

 8. Edizliv dedi ki:

  >Kesinlikle dustin hoffman,jude law,naomi watts ve mark wellberg gibi ünlüleri kadrosunda barındırmasına rağmen, tesadüfler gibi berbat bir filmin ortaya çıkmasıyla ilk üç içinde olması gerektiğini düşünüyorum..
  ayrıca rus vampir filmi olarak 2-3 sene önce izleyicilere ızdırap vermesi için çekildiğini düşündüğüm day watch ve night watch ikilemesi de ilk 5 e aday filmler.

Yorum Yapın

Arts Blogs