Transformers 3’deki Kopya

Bir süredir merakla beklenen ve izleyenlerin de epey tatmin olduğu Transformers halkasının son filmi Dark of the Moon (Ay’ın Karanlık Yüzü), geçtiğimiz günlerde vizyona girdi.

195 milyon dolar gibi dev bir bütçeye sahip filmden böyle bir kare yakalamışlar. Kareden de fazlası var aslında. Hemen aşağıda video mevcut. Normalde spoiler’a karşı olan tutumumu biliyorsunuz ama bunu es geçmek olmazdı. İzlediğinizde Michael Bay amcanın copy/paste olayını nasıl da aştığını göreceksiniz. Bu kadar büyük bir bütçeyle film çekip de 2005 yapımı The Island‘daki (yine kendi filmi olması ise tam bir ironi) sahnenin aynısı oluşturmak için ya aciz olmak lazım ya da… Ona da siz karar verin artık.


11 Comments

 1. lucyinthesky dedi ki:

  >Bu kadar da olamaz, olmamalı! Dün sinemadan mutlu mesut ayrılmışken bugün bu sahneyi görmek şok etti :/

 2. müşkülpesent dedi ki:

  >kendi çektiği filmdeki görüntüyü aynen kullanmış, zaten popcorn filmler çeken öylesine bir yönetmen olduğu için bir problem yok bence:)

 3. cemo dedi ki:

  >Elde bulunan uygun görüntüyü başka bir filmde kullanmış komik ama çokta abartılacak bi durum değil 🙂 Tarnsformers 3'ü de hiç beğenmediğimi söyliyeyim ilk iki filmin yanından bile geçmez.

 4. SirEvo dedi ki:

  >Abartılacak bir durum değil mi? Yapmayın yahu. Adam üretememenin ötesine öyle bir geçmiş ki, daha önceden yaptığı bir sahneyi çalıyor direk. Ne kadar kötü olduğunu gösteren ve bence epey abartılacak bir durum.

  Bu arada serinin en iyi filmi diyor herkes. 🙂

 5. cemo dedi ki:

  >İşte o kadar üretememişki filmde berbat görüntülerde kopya 🙂 Görsel olarak şahane ama işte sadece görsellik var beni pek sarmadı.Zevk meselesi tabi beğenene neden beğendin diyecek halimiz yok 🙂

 6. SirEvo dedi ki:

  >Seni bilemem de, ben Transformers izleyeceksem görsellik ve aksiyonu için izlerim. Fazla bir şey beklemem. 🙂 Ama Megan Fox'un yerine gelen hatunun oyunculuğu içaçıcı değil diyorlardır.

 7. lucyinthesky dedi ki:

  >Görsellik ve aksiyon olarak epey doyurucu olduğuna inanıyorum. 3 Boyutlu olması da görselliği yükseltmiş bence. Transformers gibi filmlerde senaryo ve oyunculuk arka planda kaldığı için Megan Fox'un yerine gelenin oyunculuğunu da irdelemeye pek gerek yok (he illa irdelenecekse evet yetenek yok! ama bu filmde olma amacı yeteneği değil görselliği! Spoiler olduğunu sanmayarak yazıyorum ki kadın tüm film boyunca topuklu ayakkabıyla durdu 🙂 )

 8. Lethe dedi ki:

  >Hazır sahnem varken kullanayım demiş işte. Üzerine de farklı kompozit yapmış. Ne var bunda? 🙂

 9. cemo dedi ki:

  >Tabiki görsellik ve aksiyon şart ama içerik olarak biraz insanı cezbeden bi yan olmalı hele o Rosie Huntington Whiteley namlı güzel hatun içler acısı bir oyunculuk sergilemiş botokslu gibi insanda az mimik falan olur film boyunca hatunun ördek dudakları gözüme battı durdu yüzünün yarısı dudak Megan Fox'un eline su dökemez 🙂

 10. SirEvo dedi ki:

  >Blockbuster işte abi, ne bekliyorsun. 😀

 11. Anonymous dedi ki:

  >allah aşkına saçmalamayın ya arabanın üstüne robot düşmesiyle , demir parçasının çarpaması arasında nasıl bir benzeelik kurabiliyorsunuz anlamıyorum…

Yorum Yapın

Arts Blogs