Titanic 3D, 2012’de!

1997 yılında vizyonlara girdiğinde gişelerde şova yönelik oynadı. O kadar çok izlendi ki, bir daha hiçbir film bu kadar para kazandıramaz dendi. 12-13 yıl boyunca da oturdu en tepede. 14 dalda birden aday gösterildiği Oscarlarda en çok Oscar kazanan ikinci film oldu, tam 11 dalda birden Oscar kazandı. Di Caprio’nun aday bile olamadığı, Kate Winslet’in ise adaylığına rağmen kazanamadığı Oscarların dışında toplam 76 ödülü ve 48 adaylığı da cabası.

James Cameron, Titanic’ten sonra Avatar ile de gişelerde en başa yerleşti ama doymamış anlaşılan. 10 Nisan 1912’de limandan demir alan, 4 gün sonra yani 14 Nisan 1912’de iceberge çarpıp batan The RMS Titanic‘in hikayesini görkemli bir şekilde anlatan Titanic‘in, batışının 100. yıldönümünde tekrardan vurgun yapmasını istiyorlar gibi gözüküyor.
Filmlerin Cuma günü vizyona girdiğini biliyoruz zaten. 2012 yılındaki Nisan’ın 2. haftası, yani yıldönümüne denk gelen tarih 13 Nisan Cuma oluyor. Friday the 13th olduğunu düşünürsek yapımcıların yusuf yusuf olması durumu var. Sağı solu belli olmaz 13. Cumaların. Onlar bu film için istisna yapıp demir aldığı veya battığı tarihe denk getirirler diye tahmin ediyorum.

Tabii bunun bir de başka boyutu var. Eğer bu film bu şekilde 3 boyutlu hale getirildikten sonra güzel paralar kazandırırsa, bambaşka bir sermaye kapısı açacaktır yapımcılara. Zaten senaryo kıtlığı yüzünden sürekli remakelere yöneliyorlar, artık gişe canavarı tüm eski filmleri 3 boyutlu hale getirmeye başlarlar. Biz de iyice uzakdoğu sinemasına doğru yol alırız…

Neyse bakalım, 2012’de dünya yerli yerinde olursa, gişe canavarı bu filmin 3 boyutlusunu izleme şansına erişiriz.


3 Comments

 1. Kamil Akar dedi ki:

  >Son cümleye öldüm bittim 🙂 süperdi :))
  habere gelirsek buna asla hayır demem…

 2. Anonymous dedi ki:

  >Şimdi bu filmi en başından tekrar mı çekmişler 3 boyutlu olarak 😀
  Ne gerek varmış 3Dye yaaa biz kalbimize titaniki 2D olarak kazıdık.

 3. SirEvo dedi ki:

  >Hayır, en başından çekmediler. Hali hazırdaki filmi 3 boyutlu hale getirdiler. 😉

Yorum Yapın

Arts Blogs