Stephen King’in "2010 – Top 10 Film" Listesi

Roman, kitap, gizem, gerilim dendi mi ilk aklıma gelen isimlerdendir Stephen King nedense. Kitabını okumuşluğum yoktur belki, sinemaya uyarlanan filmlerine de ekstra hayranlığım yoktur. Ama STEPHEN KING yahu adam. Saygı duyulacak isimlerdendir benim gözümde.
Eh, bu abimiz 2010’daki en çok beğendiğim 10 film diye bir liste çıkartmışsa da, beğensem de beğenmesem de saygı duyarım o listeye. İşte o 10 film;

1. Let Me In
2. The Town
3. Inception
4. The Social Network
5. Takers
6. Kick-Ass
7. Splice
8. Monsters
9. Jackass 3D
10. Green Zone

Şöyle bir baktığımda, ilk sırayı alan filmin orijinal versiyonunu (Let the Right One in) ben nedense hiç sevememiştim. O kadar çok hayranı olduğunu görünce de, sanırım filmi izlerkenki ruh halim filmin ruhuyla pek örtüşmüyordu diye düşünüyorum ne zaman ismini görsem.
Aralarından izlediğim diğer filmler olarak Inception, Kick-Ass, Splice ve Green Zone gözüme çarpanlar. Inception’ı ben böyle bir liste yapsam muhtemelen en tepeye yerleştirim ama Kick-Ass kıl payı listeyi kaçırırken, Green Zone ve Splice o listenin hiçbir tarafını kaçıramaz. Mümkünatı yok böyle bir listede yer almasının benim gözümde. Jackass 3D’yi görmek de sevindirdi, diğer filmleri de iyice merak ettim tabii.
Başta da dediğim gibi, Stephen King çıkarttıysa böyle bir liste, reklam amaçlı değil de samimiyse de, saygı duyarım.

Bu arada kendisinin 2008 ve 2009’da çıkardığı top 10 listelerine ulaşmak isterseniz aşağıdaki linklere tıklamanız yeterli.

Stephen King – 2009 Top 10 Film
Stephen King – 2008 Top 10 Film

One Comment

  1. wimparella dedi ki:

    >güzel bir payalaşım olmuş arkadaşım sağol 😀

Yorum Yapın

Arts Blogs