Sonuç var ama…


İlk yarıda oynadığımız topu, yeryüzündeki hiçbir “kafaya mücadele eden takım” oynamamıştır.
Hayatımda izlediğim en ezik futboldu. 3 stoper ve 2 bek ile yani 5li savunmayla mücadele etmek de nedir ya, ayıp ayıp. Sağ bekin önünde Uğur ile TS’nin sol kanadını kapatıp, ortaya da Fink Ernst ikilisini koymuş Denizli. Yani 5 defans + 3 defansif orta saha. 8 tane oyuncu defansa yönelik. Sadece 2 tane atak oyuncusu var; Tabata ve Nobre. Ki geldiği günden beri futboluna hiçbir “artı” eklemeyen Tabata’yla, sadece rakip defansı bozabilme özelliği olan Nobre olunca, takım skandal bir futbol oynadı ilk yarı.
Yine de Hakan’ın muhteşem ötesi performansı ve TS’deki Umut’un kazmalığı sayesinde ilk yarıyı gol yemeden bitirebildik. Tehlikeli bir atak yapmadan…

İkinci yarıda Yusuf oyuna girince işler biraz değişti. Ayağımızda top tutmaya başladık azıcık.
İkinci yarının 3. dakikasında gol geldiğinde ise işler bir anda değişti. Galiba Bross böyle bir atak futbolu beklemiyor, ilk yarıdaki defansif takımı bekliyordu karşısında. Aslında ben de pek bir fark olacağını düşünmüyordum değişiklikler olsa bile.
Neyse, golü bulduktan sonra yine bi’ yaslanma devresine girdik. Alanzinho falan girince bir şeyler yapabilecek havasına giren TS yine de o bir şeyleri başaramadı. Defansında verdiği açıklardan yararlanmak istemeyen BJKli atak oyuncuları artık dayanamayıp 93’te golü buldu. Onu da atmayacaktık da, ayıp olmasın diye attılar artık. Çünkü o kadar çok gollük pozisyonu harcadılar ki o son pasları veremedikleri için, çileden çıktık maçı izlerken.

Ekstradan 1 hafta dinlenen takımlara karşı mücadele eden BJK’de şimdilik puanlama açısından işler iyi gidiyor. Ligte 6. maçı kazandık üst üste. Bu sezonki başlangıca oranla olağanüstü bir performans, puanlama açısından tabii. :))
Takımın gol yollarındaki etkinsizliği ise tam bir skandal. Acayip kısırız gol girişimlerinde. Yeteneksiz mi yoksa formsuz mu ben hâlâ çözemedim bu adamlar.
CL’de ise işler beklediğimiz gibi gitti ve 3 tane yedik elin Almanından. Annemizin liginden ötesi yok bize. :))


2 Comments

  1. Schumy dedi ki:

    >Devre arasında Bursa'dan Sercan gelir size. Demedi deme, yoksa gol falan atacağınız yok adam gibi 🙂

  2. SirEvo dedi ki:

    >Alır bizim mallar onu kesin. 8-10 milyon euro verip..

Yorum Yapın

Arts Blogs