Salt’ın ilk afişi…


2010 yılında vizyona girecek Angelina Jolie‘nin bulunduğu tek film olan Salt, afişiyle kimi ön planda tuttuğunu gayet net göstermiş. Aslında filmin başrolünde Tom Cruise, yani erkek bir oyuncu yer alacakmış fakat o vazcayınca rol Jolie‘ye gitmiş ve senaryo da bayana göre uyarlanmış en baştan.
Oscar’lı oyuncu Jolie‘nin çoğu sahnede dublör kullanmadığı Aksiyon/Gerilim türündeki filmde, onunla beraber; Defiance ve X-Men Origins: Wolverine filmlerindeki rolüyle beğendiğim, yine aynı “kötülükte” bir adam olarak karşımıza çıkan Liev Schreiber , bir türlü izlemeye fırsatımın olmadığı 2012 filminde de oynayan, American Gangster, Talk to Me, Children of Men gibi filmlerde gördüğümüz Chiwetel Ejiofor ve daha saymakla bitiremeyeceğim uzun bir oyuncu kadrosu var.

Yönetmen koltuğunda, şimdiye kadar hiçbir filmini izlemediğim, 30’a yakın yapımda imzası bulunan Phillip Noyce oturuyor.
Senaristlerden Brian Helgeland ise tanıdık filmlerin senaryolarına imza atmış. The Taking of Pelham 1 2 3, Man on Fire, Mystic River, L.A. Confidential, Conspiracy Theory gibi kalburüstü oyuncuların yer aldığı filmlerde görev yapmış. Pelham dışındakileri beğenmiştim diyebilirim. Özellikle Man on Fire, Mystric River ve Confidental Unutmadan, Matt Damon‘ın 2010’da vizyona girecek filmi Green Zone‘da da kalemi eline almış Helgeland.
Diğer senaristimiz Kurt Wimmer‘ın da pek farkı yok. Street Kings, The Recruit, Equilibrium son 7-8 senede içinde senarist olarak bulunduğu yapımlar.

2 senaristin elinden çıkan filmlerin geneline baktığımızda hep polisiye temalı filmler göze çarpıyor. Bu filmde de ablukaya düşen CIA ajanının canlandıran Jolie’yi düşünürsek, diğerlerinden aman aman farklı bir film izleyeceğimizi sanmıyorum. Yine de Jolie hatrına çiğ tavuk bile yenir diyip filmi beklemeye başlıyoruz. :))

Fragmanı alta ekledim…


One Comment

  1. Fatih dedi ki:

    >Chiwetel Ejiofor da var kadroda. Bu çok iyi bi' ayrıntı bence…

Yorum Yapın

Arts Blogs