Paranormal Activity 2 nasıldı? İzleyecek misiniz?

Dün (aslında bugün de diyebiliriz, Cumartesi 00:00 seansı) gidip izleme şansı buldum. İlk filmi izledikten sonra dalga geçenler, hiç beğenmeyenler, antipatik bulanlar oldu. Çok normal. Önümüzde Twilight örneği var. Ben o filmle ve o filmi izleyenlerle nasıl dalga geçiyorsam, bu film için de aynı duyguları beslemek normaldir. Germe tarzı bazılarına komik gelebilir, ama bende durum farklı.

Öğlen biletleri aldık, geceye kadar pek bir olay olmadı ama film başladıktan sonra ufaktan gerilim de arttı. Gerçi bizden daha fenalar vardı. Ekranda “Night 1” yazdığında, “ya of ya” diye haykıran bir ablanın sesiyle güldük. Daha ilk akşamdan korkuyorsan, niye geldin be güzelim? 🙂
İlk film gibi gerildik, ilk film gibi korktuk. Artık olayı az çok bildiğimizden, ilkinin bıraktığı etkiyi bırakmadı tabii. Onun havası başkaydı. Alttan verdiği gerilim tonu yine başardı germeyi, unutmayalım onu.

İlkine olan düşüncelerinizi göz önüne alıp sinemada izlemeyi düşünebilirsiniz. Verdiğim paraya değdiğini rahat rahat söyleyebilirim. Ama dediğim gibi, ilkini izledikten sonra etkilenmediyseniz boşuna paranızı ziyan etmeyin. Edeceğinizi de düşünmüyorum zaten ama benim gibi el kamerasıyla çekilen korku filmlerinin hastasıysanız mutlaka sinemada izleyin. İlk filme 10 vermiştim, buna notum; 9

Peki ilk iki günden izleyen var mı? İzlediyse ilk filme oranla nasıl buldu? İzlemediyseniz de, izlemeyi düşünüyor musunuz?

Bu arada filmle ilgili uzun bir yazı yazdım ama bu kadar erken yayınlamak istemedim. İlerleyen günlerde buradaki yerini alır. Şöyle önden bir nabız yoklamak istedim.


8 Comments

 1. Burak Kara dedi ki:

  >ben cok sıkıldım ya sacmasalak bir film olmuş çok sıkıcıydı.

 2. SirEvo dedi ki:

  >Peki ilk filmi izlemiş miydin?
  Onu izledikten sonra bu yorumları yaptıysan, ikinciye boşa para vermişsin demektir. Ben ilkini izleyip hiç beğenmediğim bir filmi asla sinemada izlemem.

  Ha ben sinemada izlemedim, o rezalet kamera çekimi görüntüyle izledim diyorsan bu filmi, valla o görüntüyle izleyip filmi heba ettiğin için tebrik ederim o zaman. 🙂

 3. Kısaca Fd dedi ki:

  >Mantıklı olmasa da ben merak edip indirdim.Ama altyazı bulamadım 🙂

 4. Çavlan dedi ki:

  >ilkinde gerim gerim gerilip tırnaklarımı yemiştim, herhalde bunda da aynısı olur ama paraya kıyıp sinemada izlemeyi düşünmüyorum, zaten ben gecenin bir yarısı evde zifiri karanlıkta izleyince daha çok korkuyorum 🙂 uzun yazı ne zaman gelcek?

 5. SirEvo dedi ki:

  >O zaman o kadar para bayılmana gerek yok. 😛

  Uzun yazıda ahım şahım bir şey yok ya, bunun uzun hali işte. 😀 Bu hafta içi eklerim muhtemelen.

 6. Bora-MAN dedi ki:

  >Donumuza sıçtık desek yeridir ..

  Zaman zaman bacağından asıldığı insanlarla , zaman zamansa tabak çanak çömlekle bizi korkutmaya başardı. O görünmeyen bir aktör !!!

  Yazıya aynen katılıyorum. Daha film başlamadan bile gerilmiştim ben 🙂

 7. Can dedi ki:

  >Ya kardeşim senin film yorumlarını genelde dikkate alırım ama pek yorum yazmışlığım yoktur.Fakat bu filmle ilgili yazdıklarına gerçekten anlam veremiyorum.Birde sizin yazınıza gelen yorumlarda beni çok şaşırttı.İlk filmi sinemada izlemiştim,gerçekten güzel bir korku filmi en azından gerilim falan bekliyordum ama allah sizi inandırsın hayatımda izlediğim en sıkıcı,en tatsız,en saçma filmlerden biriydi diyebilirim.Birde 2 arkadaşla gitmiştik,dedim onlara da soruyum acaba problem bende mi?Ama onlarda aynı cevabı verdi bana,hatta sinama da az daha uyuyorduk 🙂

  Filmden çok korktum,inanılmaz efektler falan filan vardı diyenler var ama ne efekt vardı ne de korku.Bazen adrenalini arttırmaya çalışıyorlardı ama o da pek etki etmiyordu,geneli çok sıkıcı geçiyordu.Şimdi 2.si çıkmış ve ben ilkini hiç ama hiç beğenmediğim halde bu yorumlardan sonra izlesem mi demeye başladım?Sen yazında ilkinden etkilenmeyenler bunu hiç izlemesin paraları boşa gider demişsin ama meraklandırdın da şimdi.Sence ne yapmalıyım?

 8. SirEvo dedi ki:

  >Anlam verecek bir durum yok hocam. Herkes her filmi sevecek diye bir kaide yok. Ben bu tarzı çok sevdiğimden bayılıyorum bu tür gerilimlere. Sen beğenmemiş olabilirsin, ki tek beğenmeyen de sen değilsin. 🙂

  İlk filmi beğenmediysen ikinci filme neden gidesin ki?
  İlk filmden hiçbir artısı yok. Boşuna gidip paranı ziyan etme.

Yorum Yapın

Arts Blogs