O da kanser!

Canımız Dexterimiz Michael C. Hall’un kanser haberinden sonra, beğenerek takip ettiğim bir diğer dizinin başrol oyuncusunun da kansere yakalandığını öğrendim.
Şahane anlatımı, 300vari havası, cüretkâr gladyatörleri, sevişgen halkı, bitmek bilmeyen kanları ve beni ekrana bağlayan dövüş sahneleriyle bir süredir dizi ajandamı meşgul eden Spartacus: Blood and Sand‘in başarılı başrol oyuncusu, Spartacus’ü canlandıran Andy Whitfield‘a kanser tehşhisi konmuş.

İlk sezonun beğenilmesinin ardından ikinci sezonunun siparişi verilmişti ve çekimlerine de birkaç hafta içerisinde Yeni Zelanda’da başlanacaktı. Beklenmedik bir zamanda gelen bu kanser haberinden sonra çekimler belirsiz bir tarihe kadar ertelenmiş haliyle. Hodgkin lenfoma teşhisinin erken konması yüzünden morali yüksek olan ve yakında kanseri atlatacağından şüphesi olmayan Andy Whitfield’a büyük geçmiş olsun diliyorum. Dexter’la aynı tanının konmasına da acayip şaşırıyorum. Nedir bunların lenfomadan çektikleri yav?

Bu arada diziden haberiniz yoksa, şimdiye kadar hiç duymadıysanız; Roma’nın Roma olduğu zamanları, gladyatörleri, üst tabaka ile alt tabakanın kendi aralarındaki ilişkisini, o zamanlarda köleliğin ne demek olduğunu ve Spartacus’ü anlattığını belirteyim. Ekstra açık sahneler, bolca kan, dövüş üstüne dövüş, romantizmin her kademedeki etkileri… Seviyorsanız, benim tarzım diyorsanız kaçırmayın…


6 Comments

 1. izlandik dedi ki:

  >Antichrist'deki sahnelerden rahatsız olup da bu diziyi sevmene şaşırdım Evo. 😀

  Bu arada Andy'nin kanser olmasi dolayisiyla 8. ve 9. bölümler verilip araya gidilecekmis sanirim oyle okudum.

 2. SirEvo dedi ki:

  >Ya dostum bana sahneleri söyletme şimdi, nasıl kıyaslayabilirsin allahını seversen ya 🙂

 3. Leah dedi ki:

  >Üzüldüm yahu. :/

 4. cemo dedi ki:

  >Allah yardımcısı olsun şifa versin 🙁 üzücü ama hayatın gerçeği bu

 5. izlandik dedi ki:

  >yahu apaçık sevişme sahneleri yok mu ? kadın ve erkeğin cinsel organlarını gormedin mi dizide ? Antichrist'den farkı neydi 😀 Antichrist'in daha sadistçe olması mı ?

 6. SirEvo dedi ki:

  >Ya abi konuşturtma şimdi beni. Sevişme sahnesi artık her dizi/filmde oluyor, onu bir geçelim.
  Cinsel organ tamam var ama nasıl var? Antichrist'teki gibi mi? Kendi şeyini kesen birine denk geldin mi veya bu tarz sadistçe bir şey yapan?

  Spartacus için kapalı bir dizi demedim ama Antichrist gibi bir filmle asla kıyaslanamaz benim gözümde.

Yorum Yapın

Arts Blogs