Nesin sen Sheldon?

“Ben komedi izlemeye bayılırım”, “komediden başkasına mouseumu bile sürmem” diyen tiplerdenseniz ve hâlâ The Big Bang Theory‘yle, Sheldon‘la, Howard‘la, Raj‘la, Leonard‘la tanışmamışsanız o kadar çok şey kaybediyorsunuz ki…
İzleyip de hayran kalanlardan gelen tepkilerden sonra ilk birkaç bölümü izlememle ben de o hayran kitlesinin arasında yerimi almıştım. Bir sit-com’dan çok daha fazlasının olduğu muhteşem bir komedi TBBT. 4 erkek(inek) ve 1 bayan ana karakterin etrafında tur atan ve hepsinin birbirinden güzel özellikleri, mimikleri olan (Penny’nin güzelliği dışında pek bir şey olmasa da), her an her karakterden fantastik bir şeyler bekleyebileceğiniz, 20 dakikalık kısa süresinde bütün yorgunluğunuzu unutabileceğiniz tarzdan. Tek yapmanız gereken ekran başına geçip keyfini çıkartmak.

Bundan sonrası ufaktan spoiler olacağı için ufak bir giriş yaptım. Spoiler olan da resim aslında, hani öyle vurucu finali anlatma, ince olayları ortaya çıkarma gibi bir şey de yok. İlk resmin yanına 1-2 satır bir şeyler eklemeliydim. Yoksa bu dizi hakkında uzun uzadıya bir şeyler yazmak her dizi severin boynunun borcudur.
Neyse efendim. Az önce 3. sezon 12. bölümü izledim ve Sheldon’ın hakimiyetinde geçen bir başka bölümden daha keyfin kralını yaşayarak günü noktaladım. Sen nasıl bir insansın Jim Parsons? Nesin sen Sheldon? Bu adam şu dizide yıllar boyu yer alsın, şu her role girebilen haliyle yıllar boyu da izlenebilir. Yahu adamda her tipleme var. Yaptığı hiçbir şey sırıtmıyor. 3×12’de yine döktürmüş. Aşağıdaki ekran görüntüsünü almazsam olmazdı. Ufaktan spoiler ama olsun artık o kadar da dimi. 🙂
Bu arada Howard’ın kalemle koyduğu noktayı içeren sahne de şahanelerden biriydi bu bölümde.


3 Comments

 1. sy dedi ki:

  >yarım yarım yarıldım 3×12'de. sheldon uçuyor, artık kimse indiremez onu.
  o ele nokta koyma da çok fenaydı. bitmesin bu dizi 🙂

 2. babasicarlos dedi ki:

  >Sheldon'dan "I'm Batman" demesinden sonrada hulk taklidi yapmış olması gerçekten unutulmayacaklar arasına girdi.. HULK SAD!

 3. pariseda dedi ki:

  >sheldon..sheldon..sheldon:)

Yorum Yapın

Arts Blogs