Johnny Depp is Rango

Karayip Korsanları’nın yönetmeni Gore Verbinski‘nin yönettiği, Gladiator, Sweeney Todd gibi filmlerin senaryosunda imza olan John Logan‘ın yazdığı, efsane kaptan Jack Sparrow amca Johnny Depp‘in başrolünde olduğu, benim Damages dizisinden tanıdığım, genelin Hitman‘den Ajan47 olarak bildiği Timothy Olyphant, hangi filmini söyleyeceğimi bilemediğim Bill Nighy ve Wedding Crashers‘taki bomba rolünden hatırladığım Isla Fisher gibi oyuncuların yer aldığı, bir bukalemunun hikayesini anlatan animasyonumsu Rango, ABD’de Mart’ta, bizde ise 15 Nisan 2011’de vizyonda olacak.

Animasyonumsu diyorum çünkü buna tam olarak animasyon diyemeyiz. Çünkü sadece bilgisayar üzerinden değil, oyuncular üzerinden de gidiyor olay. Aşağıdaki videoyu izleyince anlayacaksınız zaten ama, kısaca söylemek gerekirse, karakterlerin hareketleri oyuncuların sette yaptığı hareketlere duyarlı. Görüntülerin çok canlı ve normal bir animasyondan çok daha farklı olmasının yanında, hikaye olarak da baştan sona eğlendirecek bir film geliyor gibi. En iyisi siz videoyu izleyin ve olayı kendiniz yorumlayın. Özellikle Depp’e dikkat edin ama. Karayip Korsanları’ndaki gibi kaptırmış kendini.

Animasyonları severiz ama salt bilgisayar çalışması yerine böyle oyuncularla böyle farklı bir olaya imza atılması merak uyandırıcı. Umarım beklendiği, dışarıdan görüldüğü gibi bir iş çıkar ortaya…
Bu arada eğer fragmanını izlemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. O da ayrı bir güzel olmuş…


3 Comments

  1. Devremülk dedi ki:

    >Fragmandan izlediğim kadarıyla RANGO gerçekten mükemmel olmuş dersem abartmış olmam

  2. MaTRuŞKa dedi ki:

    >Şahane bir filme benziyor. Sabırsızlanıyoruuum 🙂

  3. mit dedi ki:

    >Hmmm, muhteşem görünüyor. Umarım beklentilerimizi karşılayan, leziz bir yapım olur.

Yorum Yapın

Arts Blogs