Jerry Seinfeld ve Comedian


Jerry Seinfeld
‘i bilmeyen yoktur artık. 29 Nisan 1954 doğumlu stand-up komedyeni (stand-up’çı mı demeliydim yoksa?) 90-98 yılları arasında yayınlanan Seinfeld adındaki 9 sezon 174 bölümlük sit-com’un hem yazarı hem başrol oyuncusu hem de yapımcısı. Diziden 225 milyon dolar kazanan, 500’den fazla spor ayakkabısı olan, 2000 yılında Billy Joel’in ufak evini 32 milyon dolara satın alan, Porsche koleksiyoncusu olan (Paparazziler 20 farklı Porschela görmüşler kendisini), ayrıca üretilen ilk Porsche 911’in de sahibi olan, yıllık geliri 60 milyon civarında dolaşan Seinfeld’le ilgili bir videoya denk geldim arşivi karıştırırken.
Daha önceden kaç defa izlediğimi hatırlamıyorum ama hiçbirinde farketmemem de çok acayip bir şey. İlgili videoyu aşağıya ekledim ama o videonun, 2002 yapımı Comedian adlı Seinfeld hakkındaki Belgesel’in fragmanı olduğunu daha şimdi anladım. Filmin HD versiyonunu bulamadım, altyazısı da vardı halbuki. İzlemek lazım bunu ya, komedi üzerine belgesel işte daha ne olsun.

Comedian Fragmanı

2 Comments

  1. Griffith dedi ki:

    >Vay anasını…Jerry'e bak be…

    Dizideki Jerry'i izlerken ne kadar zengin olduğunu anlayamıyor insan. Şimdi anlıyorum evine giren çıkan bütün o kadınları.Hem komik,hem zengin.Daha noolsun lan.:]

  2. SirEvo dedi ki:

    >Ne sandın? 😛 😀

Yorum Yapın

Arts Blogs