James Cameron, Avatar’dan ne kadar mı kazandı?

Box Office Mojo’nun en son verileri 2.7 milyar dolar olarak gösteriyor Avatar’ın tüm dünyada elde ettiği gişeyi. 1.8 civarında olan Titanic’i düşünürsek, ultra fazla bir rakam bu. Peki Avatar’ın da önüne geçen, hatta neredeyse Avatar kelimesi geçen her cümlede adını duyduğumuz James Cameron amcamız ne kadar kazanmış bu görsel şölenden?

Deadline‘ın haberine göre, filmi hem yazan hem de yöneten James Cameron, tam tamına 350 milyon doları cebe atmış. 2.7 milyarla kıyaslayınca tabii ki az bir rakam olarak gözüküyor ama tüm zamanlarda en çok kazandıran filmler listesinde 172. sırada olan 1994 yapımı Speed’in gişede elde ettiği hasılatla aynı parayı kazanması Ömer Üründül’ün tabiriyle “çok enteresan”.
50 milyon dolar diye söylentiler vardı, ki inanılacak gibi bir rakam değildi zaten. 350 milyon dolar, vay be! Tabii adama bu da yetmemiş olacak ki hem Avatar’ın 2.si hem de Titanic’in 3D versiyonu yolda…


4 Comments

 1. HayattanSıkıldıgımda dedi ki:

  >Paranın kokusu almış adam bırakır mı?

 2. Mclaren dedi ki:

  >Her sektörde olduğu gibi sinemada da bir maden bulunduğunda yapımcılar/senaristler onu özenle işlemeye başlar. Rakamlara bakıldığında Cameroon'ın öncüsü olduğu işi devam ettirme güdüsü pekala anlaşılabilir.

  Bu yıldan itibaren İngiltere premier lig maçlarında da uygulanmaya başlandı 3D teknolojisi. Sportif alanda yansımaları ne olur? o da ayrı bir merak konusu.

 3. cemo dedi ki:

  >Obareyy sert para :))) Bende bir filmden o kadar kazansam avatar 500'e kadar yol yapardım şimdiden 😀

 4. Anonymous dedi ki:

  >It goes beyond all limits.

Yorum Yapın

Arts Blogs