How I Met Your Mother’daki İnce Reklam

Fotoğrafta kırmızıyla işaretlenmiş alanda bir dergi kapağı var. Arkasında reklam kokan bir resim. Böyle baktığımızda hiçbir sıkıntı yok. Ne yani, reklam olmayacak mı? Olacak tabii ama bu reklamın hikayesi biraz daha farklı.

Üstteki kare, 2007’de yayınlanmış olan How I Met Your Mother‘ın (2. veya 3. sezon) geçtiğimiz günlerde televizyonda gösterilen tekrarından. Hemen alttaki kare de dizinin 2007’de yayınlanan ilk halinden.

2007’de yayınlanan bölümün üstünde ufak bir bilgisayar numarası kullanıp Zookeeper reklamını yapıştırmışlar ve tekrar için piyasaya salmışlar.
Reklam stratejisinin bir şeyinin çıktığının resmidir bu. Adamlar yıllar önce yayınlanmış bir bölümün üzerinde oynama yaparak önümüzdeki günlerde vizyona girecek filmin reklamını yapabiliyorlar. Kim bulduysa helal olsun…
En altta bu tarz iki tane daha kare mevcut aynı yayından. Onlara da bir bakın.


5 Comments

 1. Çavlan dedi ki:

  >iyi de mantığı anlamadım ben, kaç kişi izler ki o eski bölümleri? yeni bölümlere reklam vermekten daha mı ucuz böylesi 🙂 bir de garip bir tarih hatası olmuyor mu, 2007'de yayınlanmış dizide 2011'de çıkacak filmin reklamını yapmak? hmm gerçi himym sürekli geleceğe sıçramalar yapan bir dizi değil mi, yine ted'in "çocuklar, 2011'in temmuz ayında hep birlikte işte böyle sandviç yemiştik" diye anlattığı flashforward'laraysa bu reklamlar, o zaman hoş.

 2. Osman Tuğcu dedi ki:

  >bilinçaltı mesajı.

 3. "iyi sinek" dedi ki:

  >Güzel yakalamışsınız. fakat bu tür reklamların kafa karıştıracağı muhakkak. 🙂

 4. fafatuka dedi ki:

  >amerika'da her akşam sitcomların tekrarları yayınlanıyor, bölüm sırasıyla da değil üstelik. mesela bu akşam himym'nin 2006 yılında çekilmiş bir bölümü verildiyse yarın 2010'da çekilmiş bir bölümü veriliyor mesela. bu yüzden insanlar mutlaka tekrarlara rast geliyor özellikle izlemeseler de. yukarıda zookeeper'in reklamı var mesela, film bu cuma vizyona girecek amerika'da. diziyi izleyen dikkat etmese de filmin reklamı karşısına çıkıyor sonuçta.

 5. emre dedi ki:

  >ben hangi bölümde hatırlamıyorum, geri sayım vardı, sonu üzücü biten, onun bile farkına, millet uyarınca varmış biri olarak :), bunu hiç fark etmezdim bile, dalgınlıkta sınır tanımıyorum valla 🙂

Yorum yapın

Arts Blogs