Eski Dünyanın Orduları Yayında!

İki öğrenci çıkıyor yola. Yanlarında ne sponsor var, ne de bütçe ve prodüksiyon desteği. Hedefleri “ilk Türk bağımsız Bilim-Kurgu filmine imza atmak. Ortaya da 30 dakikaya yakın orta metraj bir iş çıkıyor.

İsmail Kemal Çiftçioğlu ve Tuncay Çakmanus‘un yarattıkları projenin adı Eski Dünyanın Orduları. Tarih ile geleceği harmanlamaya, ortaya farklı bir lezzet sunmaya çalışmışlar. Henüz izlemediğim için yorum yapmam zor ama fragmandan ve üzerine verilen emekten bir de hiç olmayan desteği birleştirdim mi kesinlikle izlenmesi gereken bir film olduğunu söyleyebilirim. Belki herkesin hoşuna gitmeyecektir ama hiçbir tecrübesi olmayan 2 öğrencinin, yanlarında hiçbir destek olmadan çektiğini düşünüp (sağolsunlar Dublaj yönetmeni Aziz Acar ve seslendirme sanatçısı Zeki Atlı katkılarını esirgememiş) izlersek daha iyi olacaktır diye düşünmekteyim.Ben epey keyif aldığımı rahatlıkla söyleyebilirim.

Film vimeo’ya yüklenmiş. Hemen altta paylaştım. Ayrıca sitesi de var. Buradan ulaşabilirsiniz. Fragmanları da mevcut orada. Videonun altında, siteden aldığım birkaç kareyi paylaşmayı da ihmal etmedim. Göz gezdirebilirsiniz.

Bu arada filmin yönetmenliğini üstlenen İsmail Kemal Çiftçioğlu, Kanaltürk’te yayınlanan KLAK programına konuk olmuş. Yarın (Cumartesi) saat 15:45‘te yayınlanacak. Genişletilmiş hali de Pazar günü 08:20, 15:20 ve 01:30 saatlerinde Bugün TV kanalında olacakmış.


Yorum yapın

Arts Blogs