Ernst Ernst Ernst!

Tamam futbol konusunu buraya taşıma fikrini rafa kaldırmıştım ama ara sıra ufak hatırlatmalar da yapmak gerekiyor. Hele ki Antalyaspor maçında izlediğim Ernst’ten sonra, 2 satır yazmak şart oldu.

Guti’nin sakatlandığını, maç kadrosunda olmayacağını öğrenince insanın içi burkuluyor tabii. Geçen seneki en büyük eksik kilidi açacak adamın, ince pasları düşünecek adamın olmayışı. Guti de geldiğinden beri öyle kritik maçlarda öyle kritik paslar attı ki (hemen aklıma gelen Fener derbisi ve tribünden izlediğim Buca maçı) yıllardır istediğimiz, özlediğimiz adama kavuştuk dememizi sağladı. Gerçi geldiği günden beri öyle diyoruz da, sonuçta sahada o pasları atarken izlediğinizde daha bir keyif alıyorsunuz.
Ama bugün sahada bir Ernst izledim ben, resmen içine Guti kaçmış. Ya arkadaş bu kadar güzel görülür mü, bu kadar ince paslar atılır mı. CSKA maçındaki hayat öpücüğünden sonra Fener derbisindeki dayanıklılığıyla takımını gaza getiren Ernst, bugün de öyle bir maç çıkardı ki, benim gözümde formunun zirvesine ulaştığını gösterdi. Aman nazar değmesin Saçsız Kralımıza, Yüksek Alman Teknolojisine. Büyüksün Panzer!

dipnot: İmkanım olsa şu tepedeki fotoğrafı poster yaptırıp odaya asacağım!
dipnot2: Bobo’ya da ayrı bir helal olsun demek lazım tabii.


3 Comments

 1. mit dedi ki:

  >Helal olsun sana sevgili panzerimiz! Seni severdim zaten, hatta Beşiktaş'a gelmeden önce de severdim. Fakat şimdi daha bir çok seviyorum seni Ernst. Aman nazar değmesin…

 2. Edizliv dedi ki:

  >Kesinlikle bu hatırlatmalar düşüncene TAM DESTEK veriyorum:D
  Maçtaydım ve adam tam bir maestroydu orta sahada…İnanılmaz bir performans…Guti sahada sandım ara paslarını görünce…Trabzon maçındada bekliyorum bu oyunu..trabzonu sever panzerimiz:D

 3. Orcun dedi ki:

  >Ernst tek kelimeyle müthişti, sanki maçtan önce Guti'nin ruhunu ödünç almış gibi…

Yorum Yapın

Arts Blogs