Emek Sineması’nın desteğimize ihtiyacı var!

Sinema için üretilen ürünler üzerine bir şeyler yazmaya çalışıyorsam buna da yer vermem gerektiğini düşündüm. İstanbul’daki tarihi Emek Sineması, festivallere ev sahipliği yapmış Emek Sineması kötü günler geçiriyor ve desteğimize ciddi ciddi ihtiyacı var. Yapmanız gereken tek şey ad, soyad ve mesleğinizi bir e-mail ile onay@emeksinemasiniyasatalim.org adresine göndermek. Bu kadar kısa. 30 saniyenizi bile almıyor. Bilgi almak için; http://www.emeksinemasiniyasatalim.org/

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı,

Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu’na,

Biz aşağıda ismi bulunan, sinemaseverler, festivalseverler ve kültürel mirasımıza sahip çıkmak isteyenler olarak 86 yıllık geçmişiyle, anılarımızın, gençliğimizin, kültürümüzün, sinemamızın içinde büyük bir yer eden, Yeşilçam sokağındaki tarihi Emek Sinemasının kapatılmasına ve yıkılmasına karşıyız.

Nihai çözüm Emek Sineması’nın, Türk ve dünya sinemasının festivallerde gösterilen seçkin örneklerini seyircilerle buluşturan, Türk ve yabancı yönetmenler ve oyuncuların katılımıyla film sonrası söyleşileri düzenleyen, belirli haftalarda yeni Türk yönetmenlerine, sinema öğrencilerine ve yetenekli kısa filmcilere eserlerini gösterme imkanı sağlayan, sinema sarayı geçmişine ve binasına, Türkiye’nin sembol sineması olma özelliklerine yaraşır bir sinema ve film merkezine dönüştürülmesi, kısaca Emek Sineması ve Film Merkezi olmasıdır.

Yukarıdaki metni onaylıyorsanız ve siz de adınızın, soyadınızın ve mesleğinizin onaylayanlar listesinde yer almasini istiyorsanız lütfen ad, soyad ve mesleğinizi bir e-mail ile onay@emeksinemasiniyasatalim.org adresine yollayınız. Onaylayanların listesini bir sonraki güncellemede sitemizde yayınlayacağız. E-mail adresiniz gizli tutulacaktır. 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekir. Üniversite öğrencileri, üniversitelerinin isimlerini ve bölümlerini de yazabilirler.


2 Comments

  1. benay dedi ki:

    >duyarlılığın için kendi adıma teşekkür ederim 🙂 inşallah faydalı olur bu kampanya…

  2. SirEvo dedi ki:

    >Blogunda yer verip farketmemi sağladığın için de ben teşekkür ederim benaycım.

Yorum Yapın

Arts Blogs