Çocukların filmi(!) Harry Potter…


İzlemişliğim yok şu Harry Potter’ı hala. İlk 5 filmi elimde var HD olarak ama fırsatım olmadı. Çok da meraklı değilim gerçi.
Benim bildiğim Harry Potter çocuklara yönelik bir seriydi ama çocukluktan çıktı elemanlar tabii, normal midir acep bu sahneler? 2001 yılındaki ilk filmde 11 yaşında olan Emma Watson ile 12 yaşındaki Daniel Radcliffe artık koskoca insanlar oldular ama sonuçta Harry Potter ya, ne bileyim garip geliyor insana bu filmde böyle sahnelere şahit olmak…

Bu arada gereksiz bir not ise; yayınlanan 6 filmin toplam maliyeti 900 milyon dolar iken, sadece ilk filmden elde edilen hasılat 970 milyon dolar. 6 filmden elde edilen toplam hasılat ise 5 milyar 400 milyon doları geçmiş. Adamlar ilk filmden diğer 5 filmin maliyetini çıkarmışlar zaten. Geriye kalan 4 milyar 500 milyon dolar da cebe tabii. Müthiş bir rakam yahu!
Unutmadan, serinin 7. filmi Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I 19 Kasım 2010’da vizyonda olacakmış. Part II yani 8. film ise 15 Temmuz 2011’de. Adamlar her bir şeylerini kararlaştırmış şimdiden. Bekleyenlerine duyrulur…

Ekstra gereksiz not ise, bahsi geçen iki oyuncunun da Harry Potter ile parlayan yıldızları sadece Potter ile kalmış gibi gözüküyor. Ekstradan oynadıkları 2-3 yapımdan başka filmde yer almamışlar. Enteresan.


8 Comments

 1. pepp dedi ki:

  >teen 😀

 2. Kasux dedi ki:

  >Bence önce bir filmi sonra kitabı okuyup öyle bir post atsan, seninde görüşlerin değişceğine eminim.Şahsen bende senin gibi konuşuyordum ama 8 kitabıda bitirdim ki ben hiç sevmem bu tarz kitapları.filmleri desen hala canım sıkıldıkça izlerim.Hele azkaban tutsağının orjinal diliyle repliklerini ezberlemiş insanım:)

 3. SirEvo dedi ki:

  >Seri zaten güzel olmasa bu kadar insan gitmez eminim. 🙂 Ama beni içine çeken bir tür olmadığından "çok da meraklı değilim" diye yazdım. Yoksa hani "hadi bütün gün potter izleyelim" tipinde bir arkadaşım olsa hayır demem. :))

 4. murat özcan dedi ki:

  >Enteresan işler yapmaya başlamışlar ama ilginç merakla bekliyorum./www.bendeistiyorum.com

 5. Ying Yang dedi ki:

  >Evdeki bücürün hatırına tümünü izledim. Pişman değilim 😀

 6. Bora-MAN dedi ki:

  >Harry Poter dediğin nedir ki birader.

  Amerikada kim kime dum duma 😀 😀

 7. pepp dedi ki:

  >emma watson güzel hatun.

 8. ladyfairy71 dedi ki:

  >Atli sahne HP filmlerinin hicbirinden degil. Daniel Radcliffe'in rol aldığı bir tiyatro oyunundan yanılmıyorsam.

Yorum Yapın

Arts Blogs