Charlie’nin Avcıları boş durmuyor!


“The Alley Cats” ya da “Harry’s Angels” adıyla da biliniyordu ama Charlie’nin Melekleri dediniz mi adını bilmeyen, duymayan yoktur. Bütün Meleklerinin Ford marka araba kullandığı, 1976-1981 yılları arasında yayınlanan dizi adeta bir fenomendi yayınlandığı yıllarda ve televizyonun en popüler dizilerinden biriydi.

Diziyle ilgili edindiğim ufak 1-2 nottan sonra yazının ana konusuna geçiyorum;
– Meleklerimizi aramak isteyen olursa dizideki numaraları 555-0267 imiş.
Melek Kelly (Jaclyn Smith), dizide son bölüme kadar rol alan tek melek. Diğerleri şeytan mı oldu artık bilinmez. Üstüne bir de kendisi yetimmiş. Yani dizideki karakteri.
– En garibi ise; o hep sesini duyduğumuz patronun yani John Forsythe‘nin hiç sette yer almaması. Adam bildiğin hiç gelmemiş sete. Nasıl bir rahat para kazanmadır bu yahu.
– Film telif hakları, birçok filmini izlediğimiz Drew Barrymore‘un elindeymiş.
– Meleklerimizden Jill, Kelly ve Sabrina Los Angeles’ta, Kris San Fransisco’da, Tiffany ise Boston’da polismiş. Kris öğretmen olacakmış hatta ama sonra polisliğe doğru geçiş yapmış. Polis olmayıp da manken olan tek kızımız Julie imiş. Melek olmaya yatkınlarmış anlayacağınız hepsi.
– Meleklerden sadece Sabrina olan evliymiş. Eskiden, polisle. Ama boşanmışlar.
– Başroldeki kızlar daha iyi senaryolar istediğinden, dizi boyunca paso senarist kovmuşlar. Eee, yıldız olmak kolay değil.
– Giren-çıkanın olmadığı tek sezon 3. sezonmuş. Diğer sezonlarda sürekli kızlardan falan birileri değişiyormuş.
Emmy adayı olan tek oyuncu Sabrina’yı canlandıran Kate Jackson’mış. 2 kez aday olmasına rağmen hiç kazanamamış.
– Jill’i canlandıran Farrah Fawcett diziden ayrılıyor, yerine Kris’i canlandıran Cheryl Ladd geliyor. Cheryl, setteki ilk gününde, üstünde “Farrah Fawcett Minor” yazılı bir tişört giymiş.


Başlığın konusuna gelirsek eğer, 5 sezon yayınlandıktan sonra televizyonlarda kırmadık reyting rekoru bırakmayan diziyi, 2000 ve 2003 yıllarında filme çevirmişlerdi. Taa 2000’de başlamış yanı adamların senaryo kıtlığı, isim kıtlığı.
Birinci film 93 milyon dolara mâl olup, 264 milyon gişe bırakmış.
İkinci film ise 120’ye mâl olup, 260 milyon dolar gişe bırakmış.
Yani adamlar her türlü kazanmış.

Bizde “Ziyaretçiler” diye bilinen, 1984 yapımı “V” dizisinin re-make’ini izleyen ve reyting sonuçlarında ilk sıraları paylaşan diziyi gören Charlie’nin Avcıları, bakmışlar re-make dizilerde iş var, Charlie’nin Meleklerini dizi halinde hayata geçirmeye karar vermişler.


1982 yapımı Kara Şimşek (Knight Rider) ‘i hergün izlermişim ufakken. En sevdiğim şeymiş TV’de izlediğim, Kemal Sunal’ın Garipi‘yle birlikte. Garip kasetini takıp beni evde yalnız bıraktıkları bile olmuştur kesin bizimkilerin. Galiba hergün izliyormuşum Garip’i. 😀
Kara Şimşek’in ismi yeter bi’ kere. Efsanenin önde gideniydi.
2008 yılında re-make yapmaya kalktılar ve adeta s.çtılar. Rezil bir dizi ortaya çıkardılar. Onu izlemeye başlamış ve 2-3 bölüm sonra bırakmıştım. Gerçekten çok kötüydü.
Tabii yapım için fazla para harcamamaları kötü olmasının başında geliyordu belki ama Kara Şimşek’i Kara Şimşek yapan diziyi rahat bıraksalar daha çok sevinirdim.

2009 “V”nin ilk 2 bölümde getirdiği olağanüstü reytinglerden sonra Charlie’nin Avcıları boş durmaz. Yeni diziyi hayata geçirirler.
Pilot bölümün senaryosunu yapacak ve yapımcılığını üstlenecek kişi bile belirlenmiş durumda.
Terminator: The Sarah Connor Chronicles dizisinin yapımcısı Josh Friedman. Kendisi daha önceden, sonuyla beni hüsrana uğratan, 130 milyon dolarlık bütçesinin karşılığında 600 milyon dolara yakın hasılat getiren War of the Worlds filminin senaryosuna katkı yapmış. Başka doğru düzgün bir atraksiyonu da yok.


Önce 2 film, ardından 1 diziyle re-make olan Charlie’nin Meleklerini bakalım hangi re-make dizi ve filmler takip edecek krallar kralı Hollywood’da…


Yorum Yapın

Arts Blogs