Birmilyonkalem.com – Bir gönül yolculuğu…

Blogger arkadaşları dolaşırken denk geldim bu siteye, daha doğrusu oluşuma. Ve inanın gözlerim doldu. Müthiş bir şey. Hayatının büyük bir bölümünü sanal alemde geçiren ben, hemen bu oluşumun bir parçası olmam gerektiğini düşündüm. Başvuru mail’i atıp yazar olarak kaydımı oldum. Siteyi tanıtmak da boynumun borcudur. Bir adet sağa, bir adet de aşağıya sitenin çeşitli bannerlarından ekledim. Peki bu site ne mi? Buyrun kendi kalemlerinden dinleyelim;

“Birmilyonkalem “bir gönül yolculuğu” sloganı ile yola çıkan, yazarlarının blog paylaşımları ve sosyal amaçlı projelere de katıldıkları bir kültür, sanat platformudur.

Yazarlarımızın üretken olmalarına katkı sağlamak üzere zaman zaman spot konular belirliyoruz. Bu konularda ortak yazılar çıkıyor ve dosya halinde gündem belirlemeye çalışıyoruz. Bunun dışında sosyal amaçlı projeler üretiyoruz. Bunların bir kısmı hakkında bilgileri sitemizden takip etmeniz mümkün.

Mersin Yeşilovacık beldesinde çocuklar için 5000 kitaplık bir kütüphane kurduk . Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde 3003 öğrencinin kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladık. Kars Ulupamir’e giyecek yardımı yaptık. 10 Kasım için yüzlerce imza topladık. Öğretmenler gününde bir öğretmenler evi için mefruşat projemiz vardı, seneye nasipse o gerçekleşecek. Bu dönem sadece yazılarımızla “Öğretmenler günü”ne katkıda bulunabildik.

İlgili proje için resme tıklayın.


En yeni Projemiz
Aralık 2009’da start aldı. “Adıyaman’da bir çocuğum var kampanyası çerçevesinde Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan 30’u özürlü toplam 63çocuk için giyecek ve oyuncak toplama kampanyası başlattık. Bu çocuklarımız yılbaşına gülümseyerek, neşeyle girsin istiyoruz.

Hedef kitlemizde çoğunlukla çocuklar yaşlılar, muhtaçlar ve özürlüler oluyor. Bizim çalışmamız genelde okurlarımızı yönlendirme ve kamuoyu oluşturma faaliyetleri olarak meydana çıkıyor.

Bir süredir bu bloga öyle veya böyle bir şeyler karalıyorum. Sanırım blogu açtığımdan beri attığım en anlamlı yazı budur. En azından benim için böyle oldu diyebilirim. Aşağıya gerekli bağlantı adreslerini veriyorum. Gözatıp atmamak size kalmıştır. 🙂

http://www.birmilyonkalem.com/

Bloggerları daha çok kaynaştıran yer ise; http://1milyonkalem.blogspot.com

Bu adresten de yazarlık için başvuruda bulunup, site kurucularıyla iletişime geçebilirsiniz. Onlar sizi detaylıca bilgilendiriyor zaten;
http://1milyonkalem.blogspot.com/2009/11/birmilyonkalemde-yazar-olmak.html

One Comment

  1. csyasoo dedi ki:

    >Hemen başvurumu yapıyorum 🙂

    Eyvallah bilgilendirme için.

Yorum yapın

Arts Blogs