Angelina Jolie’den yeni film! Ama…

Benim için “yeri ayrı” olan bayanlardandır Angelina Jolie. Hani hala haberiniz yoksa söyleyeyim dedim. Hazır onunla ilgili haber çıkmışken de eklemeden olmaz. Gerçi birkaç gün oldu ama şimdiye kısmetmiş.

Geçen haftalarda bir haber vardı. 90’ların başındaki Bosna Savaşı‘yla ilgili bir aşk filmi yapılacağı ve başrolünde de Jolie’nin yer alacağı yönündeydi bu haber. Üstünden çok geçmeden bu filmin ilk detayları sızdı ve görünüşe bakılırsa Jolie ilk yönetmenlik deneyimini yaşayacak. Evet, yanlış duymadınız. Yıllardır aksiyon filmlerinde görmeye alıştığımız Jolie, ilk defa kamerayı eline alacak ve Bosnalılar için daha çok taze olan bu savaşı konu alan bir film yönetecek. Yönetmekle de kalmayıp, bir de senaryosunu yazacak üstüne.
Filmin konusu aslında pek de orijinal değil. Savaştan hemen önce tanışan Sırp bir adamla, Bosnalı bir kadının, savaş sırasında yaşadıkları, savaşın bu ilişki üzerindeki etkilerini ekrana aktarmaya çalışacak Jolie. Filmde yer alacak oyuncuların eski Yugoslavya olarak bildiğimiz yöredeki oyunculardan oluşacak olması da filme ayrı bir anlam katacaktır muhakkak. Tabii ilk defa kameranın arkasına geçecek Jolie için de ilginç ve zor bir deneyim olacağı kesin.
Şimdilik bilgiler bunlar. Konu özeti, oyuncu kadrosu, vizyona gireceği tarih hatta adı bile henüz belli değil. İlerleyen zamanlarda onlar da netleşince buradan paylaşmaya çalışırım.


Yorum yapın

Arts Blogs