Altın Küre’den Notlar…

Altın Küre ödülleri dağıtıldı ama izleyemediğimizden kaçırdığımız birkaç olay gelişmiş. Belki benim gibi kaçıranlar vardır diye yazayım istedim notlar şeklinde. Hemen geçiyorum.

İlki, buradan da bol bol reklamını yaptığım Sons of Anarchy‘den. Bizim çetenin annesi Katey Sagal (ki kendisini efsane dizi Married with Children’dan tanıyoruz), Drama dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştı. Konuşması sırasında kocasından bahsedince bu zamana kadar nasıl haberim olmadı bundan dedim. Hatun; dizinin yapımcısı, yazarı ve hatta dizideki kilit diyebileceğimiz karakterlerden birini olan Otto’yu canlandıran Kurt Sutter‘ın eşiymiş. Bunca zamandır izliyoruz, twitter’dan, blogdan falan da takip ediyoruz Sutter’ı ama nasıl oldu da gözden kaçırdım hayret. Üstteki videodan tören sırasındaki konuşmasına gözatabilirsiniz. Simultane Türkçe dublajlı haline ise şuradan ulaşabilirsiniz.

Diğer not törenin sunuculuğunu yapan Ricky Gervais‘ten. Geçen seneki gibi törenin sunuculuğuna yine birasıyla başlayan Gervais, tören sırasında acayip giydirmelere imza atmış. Ama öyle böyle değil yani.
Charlie Sheen’in alkolikliği, Johnny Depp ve A. Jolie’nin başrollerini paylaştığı The Tourist filminin gişesi ve adlarının karıştığı rüşvet skandalı, Playboy’un sahibi Hugh Hefner’in evliliği, Lost’un finali, Robert Downey Jr.’ın yıllar önce hapishaneye girmesi, Sex and the City 2’deki bayanların yaşı falan derken geceye damgasını vurmuş resmen. 11 dakikalık bir video mevcut. BURADAN izleyebilirsiniz. Hem de altyazılı. Mutlaka izleyin derim. Müthiş müthiş.

Son not ise 2010’un en izlenesi dizilerinde biri olarak twitter’dan olsun, forumdan olsun, buradan olsun sürekli tavsiye ettiğim The Big C‘den. Komedi-Müzikal dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü dizinin tavsiye edilmesindeki en büyük etken Laura Linney kazandı. Hakkıyla da, alnının teriyle de kazandı. Ama bir gün önce babası vefat ettiği için ödülü almaya gidememiş. Sen dizide kanser hastalığına yakalanan bir anneyi canlandır, o canlandırdığın karakter Altın Küre’de ödül alsın ama baban o ödül töreninden bir gün önce yine kanserden ölsün. Hayat böyle affetmiyor bazen işte. Allah sabır versin kendisine diyorum.


10 Comments

 1. Çavlan dedi ki:

  >gülme krizine girdim gervais'in videosunu izlerken :))

 2. SirEvo dedi ki:

  >Adam şov yapmış ya. 😀

 3. emre dedi ki:

  >ben rüşvet skandalını duymamıştım,bu konu hakkında bilgi verir misiniz,yalnız bir daha ricky gravis amerika da herhangi bir ödül töreni falan sunamaz,bomba espriler yaptı ama bayağı ağırdı,ben gülmekten yerlerdeyim ama,

 4. SirEvo dedi ki:

  >Doğru dedin emre, her ne kadar yerlere yatırsa da, bir daha izin vereceklerini ben de sanmıyorum. 😀

  Google'a, "Altın küre rüşvet" diye yazıp arattın mı sürüyle sonuç çıkıyor. 😉

 5. emre dedi ki:

  >teşekkürler SirEvo

 6. SirEvo dedi ki:

  >Rica ederim emre.

 7. Anonymous dedi ki:

  >Ricky Gervais süperdi yaw. Bunu alan bunu da aldı : The Office UK ve Extras.

  SirEvo, konu dışı olacak ama Dinner for Schmucks'daki Kieran karakteri hakkındaki yorumlarını alabilir miyim acep? Çok hoşuma gitmişti benim.

 8. SirEvo dedi ki:

  >Steve Carell'ın karakteri müthişti onda ya. Çok da iyi oynamış adam. Kieran karakterine ekstra bir ilgi duymadım ben. 😛

  The Office UK değil de US versiyonunun 4 bölümünü izledim, o kadar sarmadı beni. Tabii UK izlemek lazım da, dizi çok var, zor geliyor yenilere başlamak. :))

 9. Anonymous dedi ki:

  >Ricky Gervais dün gece Conan'daydı. Sadece bir espri için kostüm falan gerektiği için sormuş. Kanal da reddetmiş.

  ''Hitler kılığında çıkıp seyircilere nazi selamı verecektim. Seyirciler gülmeyecekti ve ben de ''Ne kötü seyirci'' diyecektim. Ardından da ''Bir daha Mel Gibson'dan kostüm alırsam ne olayım'' diyecektim. Ama onaylamadılar. Sanırım ertesi gün gazetelerde nazi selamı fotoğrafımın altında kanalın ismini görmek istemediler.

  Conan'ın cevabı süperdi.

  ''NBC. More colorful.''

  İyi güldüm buraya dün.

 10. SirEvo dedi ki:

  >Ricky Gervais iyice psikopata bağlamış desene. :D:D

Yorum Yapın

Arts Blogs