Ahmet Uluçay vefat etti…

Eve girdiğim gibi öğrendiğim ilk haber bu oldu.
Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun…

‘Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak’ filminin yönetmeni 55 yaşındaki Ahmet Uluçay, tedavi gördüğü İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

Yönetmen Ahmet Uluçay, beynindeki tümör ve zatürree hastalığı nedeniyle yaklaşık 2 aydır tedavi gördüğü Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde bugün yaşamını yitirdi. Uluçay için yarın saat 11.00’de İstanbul Beyoğlu’ndaki Beyoğlu Sineması önünde tören düzenlenecek. Ahmet Uluçay’ın cenazesi, yarın ikindi namazının ardından doğum yeri olan Kütahya’nın Tavşanlı İlçesi’ne bağlı Tepecik Beldesi’nde toprağa verilecek.

Kütahya’nın Tavşanlı İlçesi’ne bağlı Tepecik Beldesi’nde 1954 yılında dünyaya gelen, 2 çocuk babası Ahmet Uluçay uzun yıllar kamyon şoförlüğü yaptı. Uluçay’ın, çocukluğunda yaşadıklarından esinlenerek çaktiği ‘Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak’ adlı filmi yurt içinde ve yurt dışında büyük ilgi gördü, 40’a yakın ödül aldı. Uluçay’ın ‘Optik Düşler’, ‘Koltuk Değneklerinden Kanat Yapmak’, ‘Bizim Köyün Orta Yeri Sinema’ ve ‘Bizim köyde bayram sabahı’ adlı belgesel filmleri de bulunuyor.


2 Comments

  1. âyine-i devrân dedi ki:

    >çok üzüldüm, iyileşip yarım kalan filmini bitireceği günü bekliyordum, karpuz kabuğundan gemiler yapmak filmi gibi sıcak içten filmleri daha çok çekerdi ömrü vefa etseydi, Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun

  2. ozhi dedi ki:

    >mekani cennet olsun 🙁

Yorum yapın

Arts Blogs