7 Büyük Günah..

Şehvet, bencillik, açgözlülük, kibir, tembellik, nefret, kıskançlık

Se7en filmini izlemeyen kalmamıştır herhalde. Ben de az önce bu şerefe nail oldum. Final sahnesini bir filmden duymuş olduğum için, alacağım 10 puanlık tad yerine 8 puanlık tad alsam da, türünün en iyisi diyebilirim. Ve muhteşem bir sonla bitiyor.
Hele hele American Beauty, The Usual Suspects, K-Pax ve L.A. Confidential‘daki o muhteşem karakterlerden sonra ilk 3 favori aktörüm arasına giren Kevin Spacey’i filmde görmek filmden aldığım tadı da arttırdı. Telefonla konuşma sahnesi sırasında sesini aldım ama film başlarken adını göremediğim için de inanmak istemedim o olduğuna. O manyak rolün o adamdan çıktığını gördüğüm anda ise bittim.
Eminim çok daha iyi rolleri de vardır ama benim izleyebildiklerim şimdilik bunlarla sınırlı. Aslında şöyle güzel bir Kevin Spacey paketi bulup indirsek hiç de fena olmaz. Her filminde ayrı bir iyi oynuyor adam.

1995 yapımı Se7en filminin yönetmen koltuğunda, 2008’in 3 Oscarlı filmi Benjamin Button‘un ve 2010 yılında çıkacak feysbuk filmi olan The Social Network‘ün yönetmeni David Fincher oturuyor. Başrollerde ise; efsane ötesinde bir duruma geçmiş Morgan Freeman, baby face Brad Bitt ve Oscarlı oyuncu Gwyneth Paltrow bulunuyor. Tabii bir de Kevin Spacey.

İzlemeyen fazla kişi kaldığını sanmasam da, hâlâ izlemeyenler var ise filmle ilgili hiçbir şey okumadan, bilmeden filmi izlerlerse kesinlikle etkileneceklerdir. Final sahnesini hangi filmde yapılan bir espri sahnesinde duymuştum bilmiyorum ama böylesine büyük bir spoiler duymak gerçekten çok sinir bir durum. Üstünden biraz zaman geçmesini bekledim hani belki unuturum diye ama film boyunca böyle bir son olur mu acaba diye düşündüm ve korktuğum başıma geldi. Ciddi ciddi çok iyi bir finale sahip filmi sıradan bir filmi bitiriyormuşçasına bitirsem de, bu filme 10’dan aşağı puan vermek ayıp olur.
Oyunculuklarıyla, finaliyle, her şeyiyle 10 puanı hak ediyor çünkü.


Yönetmen: David Fincher
Tür: Suç, Gizem, Gerilim
Ülke: ABD
Slogan: Long is the way, and hard, that out of hell leads up to light.
IMDb Puanı: 8.6/10 (244,661 oy) Top 250: #29
Benim Puanım; 10/10
Süre: 127 dk
Oyuncular (ilk 5): Brad Pitt, Morgan Freeman, Gwyneth Paltrow, Kevin Spacey, R. Lee Ermey

IMDb: http://www.imdb.com/title/tt0114369/


Yorum Yapın

Arts Blogs