5000$’lık kısa film: The Raven

Gelecekte geçen kısa filmlerin ardı arkası kesilmiyor. Gelecekte olmasının değil de, sayılarının git gide artmasının arkasında District 9’un da katkısı var gibi geliyor bana, The Gift‘te de belirttiğim gibi. Umarım bu güzel kısa filmlere imza atan isimleri sağlam bilim-kurgularda izleme şansına erişiriz.

Bu seferki kısa filmimizin yönetmeni 36 yaşındaki Perulu Ricardo de Montreuil. Daha önceden 1 kısa 2 de uzun metrajlı filmin yönetmen koltuğunda oturmuş. Paylaştığım The Raven adlı kısa film Los Angeles’da çekilmiş ve maliyeti sadece 5000 dolar. Hükümeti devirecek bir bilgiye sahip olan Chris’in gelecekteki kaçış macerasını anlatan 6 dakikalık The Raven, türü açısından herhangi bir yenilik barındırmasa da maliyetine oranla bir hayli başarılı geldi bana.
Vimeo videosunu aşağıya ekledim, 1080p olarak youtube’dan izlemek için buraya, prodüksiyon aşamasındaki fotoğrafları görmek için de buraya tıklayabilirsiniz.


4 Comments

 1. mit dedi ki:

  >Güzel olmuş. Senaryo olarak pek bir şey vaat etmese de görsel efektleri ve baş roldeki karakteri oldukça iyi. Teşekkürler…

 2. SirEvo dedi ki:

  >Rica ederim. 🙂

 3. Melih Carter dedi ki:

  >izninizle blogunuzu kaynak gostererek bu makalenizi paylasmak istiyorum

  http://1melihcarter.blogspot.com/

 4. SirEvo dedi ki:

  >Tabii ki. 🙂

Yorum Yapın

Arts Blogs