2010 Yılında Hollywood Yıldızları Ne Kadar Kazandı?

Vanity Fair dergisi, 2010 yılı araştırmasını tamamlamış ve geçen yıl en çok kazanan Hollywood yıldızlarının listesini çıkarmış.

Avatar ile gişeye doymayan, devamını da getirerek parayı amuduyla götürmeyi planlayan James Cameron çok normal bir şekilde listenin başında yer alıyor.
James Cameron’ın Avatar’dan kazandığı ücret sadece 253 milyon dolar (4 milyon da eski teliflerden gelmiş). Sadece diyorum, çünkü Avatar’ın toplam hasılatı sadece gişede 2 milyar dolara yakındı. %15 bile değil aldığı para ama hani şöyle bir bakıldı mı müthiş bir rakam olduğunu kavramamak için salak olmak lazım. Çoğu filmin gişesi bu kadar olamıyorken adam tek başına tek bir filmden bu kadar kazanıyor ve sadece bir yılda.

Listenin hemen ikinci sırasında ise geçtiğimiz yıl Alice in Wonderland ve The Tourist‘te yer alan Johnny Depp var. Gerçi Karayip Korsanları‘nın 4. filmi için de parasını peşin almış kendisi ve 2010’da kazandığı ücret 100 milyon dolara gelmiş.

Twilight’tan Kristen Stewart (28,5 milyon dolar), Robert Pattinson (27,5 milyon dolar) ikilisi, Jennifer Aniston, Nicolas Cage, Angelina Jolie gibi isimlerin de yer aldığı 40 kişilik listenin tamamına ŞURADAN ulaşabilirsiniz. Ben ilk 10 kişiyi yazmayı yeterli gördüm. Meraklısı listeyi inceleyebilir. Her ismin hangi yapımdan veya nelerde ne kadar kazandığı yaklaşık olarak belirtilmiş.

1. James Cameron – 257 milyon dolar
2. Johnny Depp – 100 milyon dolar
3. Steven Spielberg – 80 milyon dolar
4. Christopher Nolan – 71.5 milyon dolar
5. Leonardo DiCaprio – 62 milyon dolar
6. Tim Burton – 53 milyon dolar
7. Adam Sandler – 50 milyon dolar
8. Todd Phillips – 34 milyon dolar
9. Taylor Lautner – 33.5 milyon dolar
10. Robert Downey Jr. – 31.5 milyon dolar

Yorum Yapın

Arts Blogs