Your mind is the scene of the crime – Inception

En son Dark Knight’ta olmuştu bu beklenti. IMDb’ye öyle bir giriş yapmıştı ki, merak etmemek, hakkında bir şeyler okumamak imkansızdı ve sinemaya geleceği günü iple çekiyordum. Inception’da olduğu gibi yönetmen yine Christopher Nolan’dı ama hemen yanında sürekli beraber yer aldıkları, beraber yaptıkları her iş şahane sonuçlanan bir C. Bale vardı. Bu isimler tek başlarına zaten yeter ama bir de üstüne Batman gibi bir marka olunca ekranda izleyeceğimiz iş çığrından çıkmıştı. Hemen izlenmesi gerekiyordu. Belki o müthiş beklentilerin getirdiği açlığı tam anlamıyla doyurmadı Kara Şövalye ama 10 üzerinden 10 almayı başarmıştı benden.

Şimdi yine Nolan imzalı bir filmi beklemeye koyulduk. ABD’de vizyona girdiği günden beri takipteyiz. IMDb’ye 3. olarak giriş yaptı ve ilk sıralarda kendi filmlerini görmek isteyen Baba ve Esaretin Bedeli fanatikleri dışında filme herkes 9 ile 10 puanı yapıştırdı. Belki de izlemeden yapıştıranlar bile oldu. Ki yapılmayan bir iş değil. Twilight’ın o kadar sevdalısı varken bu kadar düşük puan almasının bir sebebi de hiç izlemeden 1 puanı yapıştıranlardır. Bkz. ben. 🙂
Twilight’ı geçersek, Inception hem Nolan’ın A’dan Z’ye her şeyini yarattığı hem de özgünlüğüyle adından konuşturmaya başlayan ve uzunca bir süre de konuşturacak bir film gibi durmakta uzaktan. Yöneten, yazan, yapımcılığını üstlenen, şimdiye kadar yaptığı filmler ortada olan Nolan için bile izlenecek film 30 Temmuz’da geliyor Türkiye’ye. Paralarınızı hazırlayın. Bu arada fragmanını hala izlemeyenler varsa benim gibi, onlar izlememeye devam etsin, yine benim gibi. Ama yok ben izlicem beni kimse tutamaz diyorsanız da aşağıya bir görsel şölen eklenmiş durumda. Keyifli seyirler, keyifli spoiler yemeler…

Inception Fragman


11 Comments

 1. S.U. dedi ki:

  >Yerimi şimdiden ayırttım. Cuma haberden çıkıp koştura koştura koltuğuma yetişeceğim 🙂

 2. SirEvo dedi ki:

  >En iyisini yapmışsın Sabri abi. Ben de mi öyle yapsam? 🙂

  Bu arada geçenlerde sinemaya gidiyordun, ne oldu o filmler bir şey yazmadın?

 3. cemo dedi ki:

  >Bu sene beklentilerimi yerle yeksan eden çok film oldu 🙁 Avatar (shayamalan'ın ki), sihirbazın çırağı,predators,twilight inşallah bu da onlar gibi olmaz.

 4. SirEvo dedi ki:

  >Cemo, hadi Hava Bükücü neyse de, diğer saydığın filmlerin hiçbiri vasatın üstünü aşamayacak filmler, yani beklentiye girmen büyük hata olmuş. Beklentisiz bile zevk alınmayacak filmler diyebilirim hatta.
  Inception ise onlarla kıyaslanamayacak tarzda, içerikte, konuda, oyuncu ve yönetmen kapasitesinde bir film. Hepsini topla 4'le falan çarp, anca öyle bir şey yani. :))

 5. Çavlan dedi ki:

  >benim de çoook uzun süredir bu kadar hevesle beklediğim film olmamıştı. ama çok sinir, neden abd'yle aynı anda gösterime girmiyor ki burada? imdb'deki 9.3 puana bakıp tırnaklarımızı yiyoruz kaç gündür.

  bu arada bilen var mı, 3D mi gösterime girecek her yerde? umarım öyle olmaz çünkü öyleyse yandık, buradaki (ankara) sinemaların çok büyük kısmının 3D'den anladığı karanlık mı karanlık bir perde 🙁

 6. SirEvo dedi ki:

  >Eclipse ve Sihirbaz'ın Çırağı gibi 2 muhteşem film varken Inception da neymiş Çavlan? =))

 7. Hayatımın Her Rengi dedi ki:

  >Şu twilight saçması bile dünyayla aynı günde Türkiye'de vizyona girerken Inception için 30 temmuzu beklememize inanamıyorum..

 8. cemo dedi ki:

  >Evocum o filmlerden benim tek beklentim bana keyifli zaman geçirtmeleriydi yani bir şaheser beklemiyordum tabiki ama bu kadarda zottirik olmak zorunda değillerdi kadrolarına yazık etmişler ellerindekiyle çok daha iyi yapıylar ortaya çıkabilirdi.

 9. SirEvo dedi ki:

  >Yok abi, zor. 😀 Sen bana sor 😀

 10. S.U. dedi ki:

  >Şok !..
  Ciddi şok…
  Offff.
  Nasıl olur da, Amerika'yla aynı anda vizyona girmez?

 11. SirEvo dedi ki:

  >Twilight ve Sihirbaz'ın Çırağı dururken, yapma abi. 😀

Yorum Yapın

Arts Blogs