YETER, BAYDINIZ AMA!!!

1 olur 2 olur 3 olur da baydı artık. Günün yorgunluğuyla oturuyoruz TV başına adam gibi bir maç izlemek için, gol izlemek için, galibiyet izlemek için. Cidden sıkılmaya başladım ben artık. “Sevinmek için sevmedik biz”, yok ya? Ne için sevdik, üzülmek için mi? Böyle başlık atanlara da böyle salak şeylerin arkasına sığınanlara da tek laf etmiyorum, anca kendinizi kandırırsınız!

Bütün takımın, koskoca camianın Ferrari gibi bir oyuncuya belini bağlaması ne kadar rezil bir durummuş, ne derece ziyanlık bir şeymiş, ne kadar acizlikmiş onu görmüş olduk onun olmadığı maçlarda. O varken kaç gol yemişiz, onun olmadığı 3-5 maçta kaç gol yemişiz bir kıyaslasak dalga falan geçtiğimizi zanneder konuya yabancı insanlar. Vallaha billaha ayıp, yazık, günah!
Kasımpaşa gibi eti sütü belli olan, defansı nal toplayan bir takıma ancak 1 gol atabiliyorsunuz. 75 forvetle oynama çalışıp orta sahayı felç ediyorsun. Alın işte çift forvetçiler, gördünüz mü n’oldu? Sanki olay çift forvet oynatmayla bitiyor. Sanki olay Nihat’ı 11’de başlatmayla bitiyor. Sanki olay Uğur denen kabiliyetsiz, topu görse karpuz diye kesecek futbol cahili insanı oynatmakla bitiyor.

Ben sıkıldım artık böyle maçlar izlemekten. Eğer diğer maçlarda da böyle salak salak oyuncu tercihleri, aptal saptal yenilen goller, beyinsizce yapılan penaltılar olacaksa bizim takım sahaya falan çıkmasın her maç 3-0 mağlup olalım hiçbir farkı olmaz şu anki durumdan. Ankaraspor’la yer falan değiştirelim ya, baydınız baydınız!
Rezil taraftarlar ise bambaşka. Canları sıkıldığında Yıldırım Demirören yeter, öndeyken her şey günlük gülistanlık. E be reziller, ya sürekli bağıracaksın, ya hep susacaksın. Sen bağırınca Demirören daha fazla gaza geliyor işte, görmüyor musun röportajlarını? Niye hala aynı şeyi söyleyip duruyorsun tribünde, amacın ne? Takımın zaten kötü olan moralini daha da aşağıya indirmek mi? Ne yani bu işin esprisi? (Demirören’i falan savunduğumu sanmayın da 🙂)

Takıma bakıyorum, defans yerlerde. İlk golde Uğur İnceman oyuncusunu kaçırıyor, 0-1.
İkinci golde adam orta yapıyor, bomboş kafayı vuracak oyuncu. Ama kaleci çıkmış diye kaleci hatası diye veryansın ediyor kollektif abi. İyi de kardeşim o adama o kadar rahat kafayı nasıl vurdurursun? 0-2.
2. şutları da gol oluyor, 3. pozisyonda hiçbir şey yok daha. Sanarsın %100 gole gidecek adam, ama alakası yok, bizim mal İbrahim Kaş gidip herife bodozlama vuruyor, bariz penaltı. 0-3.

Yahu daha yeni başladı maç? Şut çekmeden 3-0 yaptı adamlar.
Eli yüzü düzgün tek oyuncu Necip’ti sahada. Umarım şu çizgiyi aynen devam ettirir. Gerçekten ışık var ama bizim mal Mustafa Denizli onu da harcayacaktır. Adım gibi eminim.
Kupadan elendik, bakalım daha ne rezaletler olacak ligte, hayırlısı…

Başın hep eğik kalsın maçlardan sonra

…şu cibilliyetsizi oynatmaya devam et bi’de.

13 Comments

 1. sünter dedi ki:

  >Simdi ben bir Galatasaray´li olarak herhangi bir sey desem olmaz:)

  Ama sevinmedim onu söyleyebilirim en azindan.
  Gecmis olsun.

 2. mit dedi ki:

  >Bu takım hep böyle ya… 1 sezon güldürür 9 sezon ağlatır. Senelerdir Beşiktaşımın sadece "siyah"ını gördüm maalesef. Allah Beşiktaşlılıktan başka dert vermesin ne diyeyim?

 3. Ze1903 dedi ki:

  >Skora göre bağıran bir grup olduğu kaybettiğimiz maçlarda "Yeter Yıldırm Demirören" sesinin daha gür çıkmasından dolayı kesin ama Denizli maçında olan olaylardan sonra her maç sonunda bunu dile getiren bir grup da yok değil.

  Maç içinde çok söylenecebilecek birşey yok.İbrahim Kaş ve Toramanın birlikte stoper önlerinde Uğur onun önündede Nihatın oynadığı bir maçta noramal karşılanamsı gereken bir sonuç.

 4. CriminaL57 dedi ki:

  >Çarşı temizliğe razı!!!

  Ayıptır sorması 15 gün ne yaptınız.

  Maç 3-0 oldu, Beşiktaşlılar takıma ve yönetime kızdı:

  Peşkeş çeksene peşkeş çeksene, Aşçıoğlu'na peşkeş çeksene

  Başkan olsana başkan olsana, Gaziantep'e başkan olsana

  Başkan yapmazlar başkan yapmazlar, Gaziantep'e başkan yapmazlar

  Kongre uyuma, kulübüne sahip çık

  Oyunu satma

  Temizlesene temezlesene, triünleri temizlesene

 5. SirEvo dedi ki:

  >Hangi 15 gün ne yaptık CriminaL57?

 6. CriminaL57 dedi ki:

  >devre arasında yapılan kamp… 15 gündür harıl harıl çalışan BJK, özel bir turnava da güçlü rakiine penaltılar sonucu kaybeden BJK 15 gündür ne yaptı :S

 7. SirEvo dedi ki:

  >İyi de dostum onlara kaybedip kaybetmemek mi bütün olay? Kaybetsek ne olacak kazansak ne olacak?
  Peki bu şekilde şuursuzca tezahürat yapınca ne oluyor? Sence takımın morali yükseliyor mu bana onu söyle lütfen. Taraftar tribünde 90 dakika boyunca "yıldırım demiren ören yeter" diye bağıracağına, "saldır beşiktaşım" "kartal gol gol gol" diye bağırsa sence daha iyi olmaz mıydı?
  Hayır, ben de nefret ediyorum tüpçüden ama ortasını bulamıyor taraftar, derdim o.

 8. CriminaL57 dedi ki:

  >Ben bir Galatasaray taraftarıyım. Fakat BJK'de olan bu durum hiç hoşuma gitmiyor. Fanatik bir GS taraftarı olmama karşın, sırf tribünleriniz zevk veriyor diyerek maçlarınıza gidiyorum eşimin dostumun ısrarları ile.

  Elbetteki tüm taraftarın kartal gol gol gol diye bağırmasını ister bir BJK taraftarı… nedense bu durum sadece bir avuç bjk taraftarının yapıldığı sanılırken, tüm stad aynı ağızdan bunu söylüyor. Siz tv karşısında bu tezahüratları duyduğunuzda sanıyorsunuzki avuç kadar adam bağırıyor… kesinlikle yanılıyorsunuz artık çarşının tadı kalmadı, kendisine gelebilmesi için tüpçünün vermesi gerek istifayı.

  adam olan zaten bu kadar şeyi kaldıramaz. ha şu bi gerçek ki demirörenin yaptıkları gözardı edilemez. ama bu saatten sonra bjk için verebileceği hiçbirşey kalmadı diye düşünüyorum.

 9. SirEvo dedi ki:

  >BJK'ye şimdiye kadar hiçbir şey vermedi ki zaten, daha olsun. 😀 Sadece almayı bildi.
  Kartal gol gol'ü de bir avuç insan söylese o kadar ses çıkmaz yahu, ben öyle bir avuç insanın bağırdığını düşünmüyordum. 🙂
  Tüpçünün istifa etmesi tabii ki şart ama şu taraftarlara inat etmiyor işte.

 10. hedehödö dedi ki:

  >Nihat gitsin, Gıcığım ona 😀

 11. SirEvo dedi ki:

  >Yalnız değilsin merak etme. 😀

 12. fehham dedi ki:

  >Nihat'ın durumuna ben de katılıyorum. Zaten ağzında tek bir cümle: "Benim kariyerim belli."

  Yollasınlar gitsin ya…

 13. SirEvo dedi ki:

  >Yesinler kariyerini.
  Kariyeri belliyse niye sürekli kendini ispat etmeye çalışırcasına hareketlerde bulunuyor. Kendi adına değil takımı adına oynasa şu an kafa kafaya oynuyoduk.

Yorum Yapın

Arts Blogs