X-Files Efsanesi Geri Dönüyor

x-files yeni sezonO dillere pelesenk olan harikulade melodisi hemencecik aklınıza geliyorsa bu haberi okurken sizin de içiniz cız edecek. Evet, Fox Mulder‘ıyla, Dana Scully‘siyle çocukluğumuzu geçirdiğimiz, her bölümünü ayrı bir keyif ve merakla beklediğimiz ve izlediğimiz, dönemin en heyecanverici dizilerinden X-Files için güzel haberler geliyor.

TV Wise’ın haberine göre, FOX kanalı X-Files için yeşil ışık yakmaya hazırlanıyor. Hem de ne ışık! Başrollerde izlediğimiz David Duchovny ve Gillian Anderson‘la beraber serinin yaratıcısı Chris Carter‘ın da projede yer alması beklenirken henüz resmi bir haber yok fakat çekimlerin önümüzdeki yaz aylarında başlama ihtimali bir hayli yüksek.

1993-2002 yılları arasında televizyon ekranlarında 9 sezon devam eden X-Files o dönem fenomeni haline gelmiş ve kült yapımlar arasındaki yerini almıştı. Birbirinden farklı iki ajanın doğaüstü olayları araştırmasını konu alan dizi gerilimin de bir hayli yüksek olduğu şahane bir seyirlik sunuyordu. Şimdi izlemeye kalksak aynı tadı alır mıyız bilinmez, malum X-Files’ın kalibinde yüzlerce yeni dizi yapıldı ama eğer yeni bir sezon çekilirse kesinlikle hayranları yalnız bırakmayacaktır.

Kamera önü ve arkası herkesin ajandasının rahat olması da çekimlerin yazın başlayabileceğini kuvvetlendiriyor aslında. X-Files’dan sonra epey projede yer alsalar da özellikle David Duchovny özel hayatındaki sorunlar nedeniyle bir türlü önemli yapımlarda ön plana çıkamadı. Gerçi biz ona Californication‘daki Hank Moody karakteriyle bir kez daha hayran kalsak da Fox Mulder ile Scully’i tekrardan ekranda görmek, The X Files: I Want to Believe fiyaskosundan sonra bence iyi olacaktır zira hiç de güzel anılar bırakmamışlardı 2008 yapımı filmde.

Dizinin öncelikle 6-8 bölüm arası olması bekleniyor. Çekimler yazın başlarsa belki önümüzdeki sonbahara bile yetiştirebilirler diziyi. Ama her ne olursa olsun X-Files’ı yıllar sonra TV’de görmek ayrı bir heyecan uyandırıyor. Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde resmi duyurusu da gelirse tadından yenmez artık.

Edit: Ben yazıyı yayınladıktan birkaç saat sonra resmiyet kazandı bu haber. 6 bölümlük ilk sezon siparişi verilmiş. Detayları öğrenirsem haberi güncellerim.


Yorum Yapın

Arts Blogs