Üzerine En Çok Blöf Yapılan Filmler

İngiltere’de enteresan ve yok artık dedirtecek bir araştırmaya imza atmışlar. Araştırmanın konusu, insanların izlemediği halde izledim dediği filmler üzerine. Etrafındakileri etkilemek, günü kurtarmak için hiç izlemediği halde “o da izlenmez mi, tabii ki izledim” diyenlerin foyası bir bir ortaya çıkmış.

İlk sırayı pek de şaşılmayacak bir film almış; BABA. En çok Baba filmi için blöf yapmış İngilteredekiler. En çok Baba için yalan söylemişler etrafındakilere. Onu hemen Casablanca takip ediyor. Ki kendisini ben de izlemedim hala. Bakın ben rahat rahat daha doğrusu çekine çekine söylüyorum. Ama bu konuda yalan söyleyenlerin %13’ü Casablanca’yı malzeme olarak kullanmışlar. Peşinde de De Niro’nun efsaneleştiği Taxi Driver var. Neyse ki onu izlemişim. Gerçi hani izlemesem de olurmuş gibime geldi. (tamam, vurmayın)

1. The Godfather (%30)
2. Casablanca (%13)
3. Taxi Driver (%11)
4. 2001: A Space Odyssey (%9)
5. Reservoir Dogs (%8)
6. This Is Spinal Tap (%7)
7. Apocalypse Now (%6)
8. Goodfellas (%5)
9. Blade Runner (%5)
10. The Great Escape (%4)

Liste böyle. Casablanca’yla beraber 2001: A Space Odyssey, Reservoir Dogs, This Is Spinal Tap, Apocalypse Now ve Blade Runner aralarında izlemediklerim ama hepsinin sırası gelecek. Daha uzun yıllar var önümüzde. Gerçi zaten olay izlememekte değil, izlemeyip izledim demekte. Benim başıma şimdiye dek gelmedi böyle bir şey. İzlemediğim bir film için sırf rezil olmayayım diye izledim demedim. Var mıdır diyen? Var mıdır bu konuda bir itirafta bulunmak isteyen?

kaynak için

6 Comments

 1. Portecho dedi ki:

  >Şimdi okuyacağınız bir itirafçının yorumudur:
  Arkadaş ortamında her defasında Lord of the Rings serisini izlemiş gibi yapar ve bu yalanı söylemekten de her zaman gurur duyarım… 🙂

 2. SirEvo dedi ki:

  >Ahahahah O seri de izlenmez mi yahu? İlk fırsatta izle hocam. :)))

 3. selsi dedi ki:

  >Ben onu Türk dizilerinde yaparım. Sadece tv'de gördüğüm fragmanlardan yola çıkarak. "Ya Ali Kaptan ne yaptı öyle ya?","Ezel intikamını pis aldı." gibi yorumlar yapar, karakterleri tanıyor imajı çizerim. Muhabbete katılmanın başka yolu yoksa yalan söylemek mübahtır felsefesi esastır. 😛

 4. Tarih ve Sinema dedi ki:

  >Bir toplumun yapısını göstermek açısından oldukça yararlı bir araştırma. Bir sanat eserinin önünde durup 'Şu inceliğe bakın.' deyip de sanattan anlayan pek az kişi vardır.

 5. içimdeki yansıma dedi ki:

  >Belki taşlanacağım ama ben listedeki filmlerin hiç birini izlemedim. 🙂

 6. SirEvo dedi ki:

  >Azra,
  "Gerçi zaten olay izlememekte değil, izlemeyip izledim demekte." 🙂

Yorum Yapın

Arts Blogs