Uğursuz Cuma…


Cuma günleri yapılan maçları hiç sevmiyorum. En büyük nedeni de olası puan kayıplarında bütün haftasonunun moralsiz geçiyor olması. Türk insanının genel yapısıdır. Futbola endeksli yaşadığımızdan, sürekli kazanmak isteriz.
Ama futbolu bir kenara bıraktığımızda, Cuma’yı sevmeyen yoktur herhalde. Özellikle kamuda çalışanlar, öğrenciler falan için Cuma günü en sevdikleri gündür. Ama bugünkü konumuz futbol açısından Cuma olduğundan şimdi oralara girmeyelim. :))

-Ligde 15. hafta yarın 14. durumda olan Diyarbakırspor’la İnönü’de yapacağımız maç ile başlayacak.
-Ligde Diyarbakırspor ile kendi evimizde yaptığımız son maç; , 28 Ağustos 2005’te ligin 4. haftasında İnönü’de 1-1’lik beraberlikle sonuçlanmış. Gol ise 90+5’te İbrahim Toraman’dan gelmiş.Rövanşta ise 3-1 galip gelmişiz. İçeride şimdiye kadar mağlubiyetimiz yok onlara karşı.
-Geride kalan 14 haftada 9 galibiyetimiz var. 9 galibiyetin 8’inin son 8 haftada olması tabii ki düşündürücü. İlk 6 maçta 3 beraberlik 2 mağlubiyet var.
-Atılan 17 gol ile Ankaraspor’u saymazsak ligdeki en az gol atan 6. takımız. En az gol atan takım 10 gol ile lig 17.si Denizlispor.
-Yediğimiz 6 golle de en az gol yiyen takımız ligdeki. Garip bir durum daha. Hem atamıyoruz, hem yemiyoruz. Yememeyi de gayet iyi becermişiz aslında. 6 golün 3 tanesi zaten GS deplasmanından geldiydi. Yani 12 maçta (Ankaraspor’u saymadım artık) 3 gol yemişiz. 4 maçta bir fileler havalanıyor gibi bir istatistik çıkıyor böyle de.
-Son 5 maçımızda da kaleyi kapatmışız gollere. Bu maçlar; Sivas, Fener, Trabzon, Ankaragücü, Es-Es, bu 5 maçın 3’ünden 1er gol atarak galip geldiğimizi de ekleyelim.

-Yaptığımız 13 maçın 2 tanesini Cuma günü oynamışız ve 2 beraberlik almışız.
1. hafta -> İ.B.B ile deplasmanda 1-1 beraberlik,
4. hafta -> Gaziantep ile İnönü’de 0-0 beraberlik.

Yani Beşiktaş da sevmiyor gibi gözüküyor Cuma’yı ama serinin devamı ve maç fazlasıyla olsa da ilk defa alacağımız liderlik koltuğu için önemli bir sınav içerdeki bu maç. Evet, yendiğimiz takdirde 2 puan farkla liderlik koltuğuna bu sezon ilk defa kurulacağız. Geçen hafta ligte tel tel dökülen, Avrupa’dan ise galibiyetle dönen lig lideri Fener kendi evinde kuvvetli Es-Es’i ağırlayacak. Yani aldığımız bir galibiyet bu sezon ilk defa oturduğumuz koltuğu şimdilik 1 haftalığına da olsa ele geçirmemiz için güzel bir fırsat olabilir ve belki de ligin ilk yarısını bu durumda bitirip hem takım hem taraftar hem de yönetim açısından büyük bir moral olabilir.


Bakalım son 7 haftada kalesinde 1 gol görüp 11 gol atan Beşiktaş bu hafta ne yapacak?
Benim tahminim yine maçın alt biteceği yönünde. Bobo ilk11’de çıkarsa, (ki sakatlık durumu olmazsa ilk11 çıkmaması saçmalık olur çünkü son 3 maçta da ağları havalandırmasını bildi) onun atacağı gol ile galip geliriz. Ha karşıdan gol yer miyiz? Vallaha zor gibi gözüküyor ama bu sezon Cuma günlerinde galibiyeti olmayan Beşiktaş 3. Cuma maçında galip gelerek bu kötü gidişe(:P) bir dur demeli.


One Comment

  1. Schumy dedi ki:

    >Bu işin Cuma'sı pazarı kalmadı. Kazanacaksan Pazartesi de olsa Salı da olsa kazanacaksın yok öyle yağma 🙂

Yorum Yapın

Arts Blogs