Türkiye’nin İlk Kısa Film Sineması!

Türk Sineması’nda kısa filmlerin yeri olduğunu ben hiç hatırlamıyorum. Şöyle etkileyici, beni benden alan ve Türkler’in elinden çıkmış bir kısa film hiç izlemedim. İllaki vardır ama bugüne kadar hiç ön planda olduklarına şahit olmadım. Bunu farkeden insanlar da güzel bir proje başlatmışlar zaten. Kutluyorum kendilerini.

İstanbul Kadıköy’deki Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde 23 Ocak Cumartesi günü açılış var. Türkiye’nin ilk Kısa Film Sineması açılıyor! Açılış’ta gösterilecek filmler de şunlar;
“Ev Sahibim” (Özgür Bakar), “İkiyüzlira” (Erkan Uzdur), “Lal” (Hakan Yılmaz), “Kara Gün” (Pınar Balcı), “Açılım” (Genç Sinemacılar), “Hoş Geldin Bebek” (Serhat Koca).

“Kısa filmlerinizin izleyicilerle buluşmasını, üretimlerinizi paylaşmayı, tartışmayı, sinema aracılığıyla sözünüzü söylemeyi dert ediyorsanız siz de 23 Ocak günü yapılacak açılışa katılın.”

Merkez’in Yılmaz Güney Salonu’nda Şubat ayından itibaren her Pazar kısa filmler gösterilecekmiş. Fırsatınız varsa açılışa bir gidin, filmlere göz atın derim.

Ayrıca; www.nazimhikmetkulturmerkezi.org adresindeki ‘Kısa Film Sineması’ bölümünden bilgi alabileceğinizi ve kisafilm@nazimhikmetkulturmerkezi.org üzerinden iletişim kurabileceğinizi de hatırlatayım…


5 Comments

 1. arnawut dedi ki:

  >ben baktım siteye dün gece ama herhangi bilgi bulamadım yav :S programa bakıyorum sadece bu hafta pazar kısa filmler var:S

 2. Kasux dedi ki:

  >tek notalık adam'ı izlemeni tavsiye ederim evo.

 3. SirEvo dedi ki:

  >@arnawut
  Dostum, beklenen bir katılım vardır muhtemelen. Onun sağlanması halinde yeni bir program yapılacaktır. Sonuçta tek tük insan gelirse onlar da devamını getirmezler organizasyonun haklı olarak.

  @Kasux
  Nerden izleyebiliriz?

 4. Kasux dedi ki:

  >onuda sen bul internet kurdu olan sensin ben değil:)

 5. SirEvo dedi ki:

  >ohoo =)

Yorum Yapın

Arts Blogs