Titanic’in yönetmeninden; Avatar!


18 Aralık’ta vizyona giriyor dünyayla aynı anda Türkiye’de de. Acayip merak ettiğim filmler listesinin başında. Gitmeyi de çok istiyorum. 3 boyutlu olarak Cinebonus’a gelecekmiş Kipa’daki. Bilet fiyatı uçuk olacaktır ama 40 yılın başı oluyor 3 boyutlu film. Fırsat bulursam illaki izlerim.
Bütçesi hakkında ilginç söylentiler var; 200 milyon olarak geçiyor bazı yerlerde, bazı yerlerde de Titanic’ten kazandığı paranın güzel bir kısmını kullanmış diyorlar yönetmen için, 500 milyon dolar civarı bir şey.
2-3 gün önce 8.3’tü IMDb puanı, şu an 8.4 olmuş gözüküyor. Beklentiler cidden yüksek ama tek kararsız kaldığım nokta filmi nasıl izleyeceğim…
3 boyutlu olarak izleneceği kesin de, Türkçe dublaj mı yoksa orjinal diliyle mi?
Şimdiye kadar dublaj film izlemişliğim bir elin parmaklarını geçmez internet geldiğinden beri ama ilk ve tek izlediğim 3 boyutlu film Dünyanın Merkezine Yolculuk idi ve dublajlı izledim. Aslında dublajlı izlemek daha mantıklı gibi çünkü altyazıya mı bakacaksın yoksa 3 boyutun görselliğine mi doyacaksın?

Tabi bunun yanında bir de IMAX muhabbeti var. İzmir’de yok böyle bir teknoloji, o yüzden izleme şansımız yok da, İstanbulda yaşayanlar kesinlikle IMAX olarak seyretmeli. Ekstradan 3-5 bir şey verip müthiş bir deneyim yaşayacakları kesin. Apartman boyutundaki dev perdede film izleme, nasıl olmaz ki İzmir’de?

Vizyona girdikten sonra izleyenler olursa spoiler vermeden film hakkındaki yorumlarını bizlerle paylaşırlarsa da süper olur tabii. 🙂

Bu arada unutmadan; yönetmen James Cameron’un yeni projesi de belli olmuş. 1966 yapımı Fantastic Voyage filmini remake olarak 3 boyutlu hazırlayacaklarmış.


5 Comments

 1. Kasux dedi ki:

  >inadım tuttu öldürseler gtmicem bu filme!

 2. SirEvo dedi ki:

  >Deli misin ya niye gitmiyon mis gibi film işte! 😀

 3. Kasux dedi ki:

  >bilmiyorum ya herkes aynı şeyi dio ama gıcıklığım tuttu işte!

 4. CriminaL57 dedi ki:

  >Alıntı: "Tabi bunun yanında bir de IMAX muhabbeti var. İzmir'de yok böyle bir teknoloji, o yüzden izleme şansımız yok da, İstanbulda yaşayanlar kesinlikle IMAX olarak seyretmeli. Ekstradan 3-5 bir şey verip müthiş bir deneyim yaşayacakları kesin. Apartman boyutundaki dev perdede film izleme, nasıl olmaz ki İzmir'de?"

  İst.da yaşıyorum, film için hevesleniyorum fakat koskoca istanbul gibi metropol bir şehirde bile IMAX sadece istinye park'da var ve yaklaşık olarak evime 1,30 saat uzaklıkta :S değermi ya 🙁

 5. SirEvo dedi ki:

  >Önceden IMAX izleme şansım olmadı ama daha IMAX için kötü diyen de görmedim. Apartman boyutunda dev perde yeter benim için. İzmir'de Karşıyaka gibi 1.5 saatte gidebileceğim bir yerde salon olsaydı kesinlikle giderdim. 🙂

Yorum Yapın

Arts Blogs