The Walking Dead’den Kısa Bir Mola

the-walking-dead-season-4-photos-live-bait-governor111Güncel dizileri takip etmekte zorlandığımız şu dönemde sektirmeden izlediğim The Walking Dead’in 4. sezonu tam gaz devam ediyor(du). Teması itibariyle Türkiye’de de çok fazla takipçisi bulunan diziyle ilgili o kadar spoiler dönüyor ki sosyal medyada, bir gün izlemediniz mi o haftaki bölümü izlemeye lüzum dahi kalmayabiliyor.

Ancak Amerikalılar’ın çok sevdiği bu uzun aralar özellikle The Walking Dead’de her sezon seyirciyi biraz üzüyor. Kasım sonu veya Aralık başı geldi mi dizi öyle güzel bir mola alıyor ki, Şubat’tan önce yeni bölümle karşılaşamıyoruz. Yine öyle oldu, 4. sezonun 8. bölümünü izledik ve 9. bölüm için 2 aydan fazla bir süre beklemek durumunda kalacağız.

4. sezon aslında sıradan başlamıştı. Geçtiğimiz sezon Vali’nin diziye kattıklarından sonra aksiyonsuz, her bölüm kendini tekrar eden bir dizi moduna bağlamıştı ki Vali amcamız tekrardan selam verdi. Ama ne selam. Onun olduğu bölümlerde diziye güzel bir tad geldi, ertesi bölümü merak etme katsayımız epey fazlalaştı. Fakat dizi öyle bir sezon arasına girdi ki, 8. bölümü gözümü kırpmadan izlemeyi geçtim, ölümler sonrası da inanılmaz şok oldum.

-Spoiler-
Hershel‘ı kolay bir şekilde esir aldığında biraz kıllanmıştım ama Vali’den o hareketi beklemiyordum. Ama David Morrissey öyle bir kendinden geçti ki bu bölüm, bana “tv dünyasının en kötü birkaç karakterinden biri” dedirtmeyi başardı. Damages’da Patty Hewes’u izlerken böyle hissetmiştim en son, ancak Vali 3. sezonda yaptıkları yetmiyormuş gibi kızı yerine koyduğunu söylediği birine tereddüt etmeden kurşun sıkmasıyla, kızlarının önünde Hershel’ı idam etmesiyle, tatlıya bağlanacak bir durumdan savaş yaratmasıyla (bir kez daha!) dizinin önüne geçmeyi başardı. 8. bölüm Vali’nin vedası oldu, ama unutulmayacak bir veda.

Hapishane yok artık. Zaten bu sezon iyice kabak tadı vermeye başlamıştı, şimdi herkes kendi yağında kavrulacak. Ekip ciddi manada dağıldı. Herkes farklı yönlere gitti ve hikaye baştan yazılacak. Diziye böyle bir sil baştan gerekiyordu, senaristler de hemen el atmasını bildi. Bakalım bundan sonra olaylar nasıl gelişecek.
-Spoiler-

Aralık ayı biraz kısır geçecek ama Ocak’da efsaneler başlıyor. Shameless özellikle çok hissettiriyor yokluğunu. Hank Moody de olmazsa olmazlardan. Onlarla beraber elbette sürüyle yeni dizi görücüye çıkacaktır. The Walking Dead ise dediğim gibi Şubat 2014’e kadar kısa bir mola verdi. Dönüşü son bölüm gibi muhteşem olur umarım.


3 Comments

 1. mit dedi ki:

  Yazdığın yazılar reader’a düşse bir de ne güzel olacak. Hiç ortalıkta görünmüyor, bir bakayım şuna diye uğramasam hiç haberim olmayacak karaladıklarından… Walking Dead Game’in ikinci sezonu çıktı bu arada, beyin açlığını onunla giderebilirsin 🙂 Sevgiler…

  • SirEvo dedi ki:

   Valla uğraştım ama düşürtmeyi beceremedim abi reader’a.
   Walking Dead Game dediğin oyun ise pek kendimi veremiyorum oyunlara ya, Fifa’dan başkası yalan. 🙂

 2. Gorath dedi ki:

  4. sezonu da çizgi romandan bu kadar sapmış olmasına karşın büyük bir zevk ile takip ediyordum ve artık çizgi roman ile karakter isimleri ve mekanlar dışında hiçbir konuda ortak paydası kalmamış olmasına karşın yepyeni bir zombi dizisi gibi zevkle izlettiriyor kendisini… Bir de Daryl gibi orjinal, diziye özel karakterler yok mu… İşte diziyi, çizgi romanından farklı olarak öne çıkartan etkenlerden birisi diyebilirim.

  Adı geçen 8. bölümde, sezon arası vermeden önce şu hapishaneden artık kurtulmamız çok iyi oldu diyebilirim. Zaten bir hayli sıkmaya başlamış ve sekiz bölüm boyunca gereksiz bir uzatmaya gitmişti.

  Güzel ara yorum için teşekkürler. Sanırım sezon arasının bitimine çok fazla kalmadı… 🙂

Yorum Yapın

Arts Blogs