The Walking Dead’de Zombi Makyajı

Zombi temalı film izlemeyi özlemişken, The Walking Dead son birkaç senedir ilaç gibi geldi diyebilirim. Evet, mantık hataları ve saçmalıklar oluyor arada ama her şeye rağmen işin içinde zombiler oldu mu ben ayrı bir keyif alıyorum. Hatta o kadar özlemişim ki, geçenlerde Shaun of the Dead‘e bir tekrar bile yaptım.

Tabii zombi deyip geçmemek lazım. Makyaj olayı bu işin püf noktası. The Walking Dead’deki makyajlar da canavar bence. Olabilecek en iyi düzeyde. Zaten Hollywood’un görsel manadaki başarısı tek sevdiğim yönleridir muhtemelen. Tarihi için kostümleri ve mekanları olsun, gerilimi için canavarı olsun, dünyanın sonu için görkemi olsun hepsi için görsel olarak iyi emek harcayıp güzel işler çıkartıyorlar. Tabii işin içine senaryo, kurgu vs. girdi mi ortalık karışıyor. Madalyonun o yüzüne değinmeye gerek yok şimdilik.

The Walking Dead’in 3. sezonu evvelsi gün başladı. Dün sabah da yeni bölüm malum ortamlara düştü. Tabii ki hemen izleyip, özlemimizi giderdik. Ne olursa olsun merakla beklediğim ender dizilerden. Diğerlerini saymayayım, ezberlemiş olmanız gerekiyor. The Walking Dead başladı, hikaye biraz ileri atsa da güzellikler var. Makyajlar da önceki 2 sezon gibi üst düzey tabii. Peki kamera arkasındaki olay ne? Bu makyajlar nasıl yapılıyor? Yeni sezondaki zombilerden birini ele alıp kare kare hangi işlemlerden geçtiğini gözler önüne sermişler. Çok da güzel olmuş bence. Hani şu detayları görmesek gerçek zombi sanacağız hepsini.

Fotoğraftaki zombiyi canlandıran Xan Angelovich. Özel efekt makyajcısı Andy Schoneberg ile yapımcılardan Greg Nicotero da çalışmayı yapan isimler. Fotoğrafları ise David Walter Banks çekmiş. Aşağıdaki slideshow bana yetmedi diyorsanız daha büyük hallerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.


One Comment

  1. detays dedi ki:

    Fıstık gibi hatunu ne hale getirmişler. 😀

Yorum Yapın

Arts Blogs