The Taking of Pelham 1 2 3 (2009)


Papağan gibi aynı şeyi yazmaktan sıkıldım ama Hollywood bu olayı yapmaktan sıkılmadı.
’74 yapımı The Taking of Pelham One Two Three filminin remake versiyonunda 2 Oscarlı Denzel Washington ile meşhur Oprah hanımın en sevdiği aktör olan John Travolta gibi kalburüstü 2 tane oyuncu ve yanlarında da Soprano’muz James Gandolfini bulunuyor.

Bir filmi sırf Travolta veya Denzel için izleyebilecek kapasitedeyken, ikisini birden tek bir filmde görmek güzel. Tabii sevdiğimiz iki oyuncuyu ekranda görmek güzel ama türünün kopyası olup ekstradan hiçbir şey vermeyen bir filmde yer almaları üzücü.

Türü seviyorsanız çerezlik olabilir; onun dışında sığ senaryosu ve tahmin edilen sonuyla izle-sil yaptığım filmler arasındaki yerini aldı. Hollywood’un 2009 yapımlarında pek aradığımı bulamadım, önümüzdeki filmlere bakıcaz artık.

3 jeti, üstüne 1 de Boeing 707’si olan ve bunlar için özel bir havaalanına sahip ufak bir evde oturan John Travolta’yı böyle rollerde veya ekranda izlemek hiçbir zaman sıkmıyor. Onu da ekleyelim.
Gerçi onu da sıkmıyordur. Ladder 49, Swordfish, The General’s Daughter, A Civil Action gibi filmlerde rol alıp 20 milyonu cukka yapsak biz de sıkılmayız herhalde. 😀

Yönetmen: Tony Scott
Tür: Suç, Dram, Gerilim
Ülke: ABD, İng.
IMDb Puanı: 6.6/10 (14,442 oy)
Benim Puanım; 6/10
Süre: 106 dk
Oyuncular (ilk 5): Denzel Washington, John Travolta, Luis Guzmán, Victor Gojcaj, John Turturro

IMDb: http://www.imdb.com/title/tt1111422/


2 Comments

 1. S.U. dedi ki:

  >Sinemada en büyük geri dönüşü gerçekleştiren isimlerden biri olması nedeniyle saygıyla bakarım John Travolta'ya..
  Bir çoklarının sonradan izlediği Grease, Saturday Night Fever gibi filmler benim için canlı yayın gibiydi. Elbet bunda Olivia Newton John'a aşkımın rolu az değildi..
  Uzatmayım.
  Afişte dejavu (Bana sorarsanız Denzel'in oynadığı her film vasatın üzerinde) yaşamış gibi hissettim.
  "Allah allah, bu o mu yoksa" ikilemine düştüm. Ama evet o film..Birkaç ay geçmedi üzerinden.. Bu ikiliyi "sinemada" izleme şansı yakalamıştım. Benim için sıkı bir aksiyondu.
  Hatta şöyle geçirmiştim içimden
  "Face Off, Swordfish… Bu adama kötü adam rolleri yakışıyor"

 2. SirEvo dedi ki:

  >Kesinlikle.
  Kötü adam rollerinin hepsini versinler, biz de tek tek izleyelim. 🙂

  Bu arada Travolta'nın şöyle bir artısı daha var.
  Richard Gere gibi bir aktör, oyunculuk kariyerini bir yerde Travolta'ya borçlu imiş.

  Days of Heaven (1978), American Gigolo (1980), An Officer and a Gentleman (1982) gibi filmlerden gelen teklifleri geri çevirmiş Travolta ve Gere'ın önü açılmış resmen. :))

Yorum Yapın

Arts Blogs