The Simpsons sülalesinin sesleri…

20. yılını deviren The Simpsons takip ettiğim dizilerden biri değildir aslında ama Cnbc-e’de ne zaman denk gelsem izlerim. Müthiş bir iş çıkartıyorlar gerçekten. Ama o işin olmasındaki en büyük etkenlerden biri de seslendirme kadrosu tabii ki. O kadar enteresan sesler var ki, mesela Marge karakterine hayat veren Julie Kavner’in o ses tonunu dinlemek için bile 20 dakika izleyebilirim Simpsonlar’ı.

İşte o Simpsonlar’ı seslendiren ekibin birden çok karakteri konuşturduğunu biliyordum ama bir kişinin bu kadar fazla konuştuğundan bihaberdim.
Listedeki birinciliği tam 18 farklı karakteri seslendiren Hank Azaria almış. Kendisini, çekimlerine başlanan Şirinlerdeki Gargamel karakteriyle izleyeceğimizi söylemiş ve bir de fotoğraf eklemiştim. Hemen altında yer alan Harry Shearer 15 farklı karaktere hayat vermiş. Efsane Homer‘ı seslendiren Dan Castellaneta ise 13 farklı karakterin sesi olmuş. Evin oğlu Bart‘ı seslendiren Nancy Cartwright‘ın bayan olması ise en enteresan ayrıntı benim için. Haberim bile yoktu bundan. Kızkardeşi Lisa‘yı konuşturan Yeardley Smith‘in ise tek bir karakteri seslendirmesi diğer bir ayrıntı. Tabancamsı tam listenin büyük hali için resme tıklamanız gerektiğini hatırlatmama gerek yok sanırım…


One Comment

  1. pariseda dedi ki:

    >Allah hepsine uzun ömür versin:)

Yorum Yapın

Arts Blogs