The Raid 2 Fragman

baskın 2 fragmanGeçtiğimiz yıla damga vuran bir film var mı diyecek olursanız, bir anda gündeme oturan The Raid aklıma gelen ilk 3 yapımdan biri olur herhalde. İzledikten sonra senenin en iyi aksiyon filmlerinden dediğim filmin devamını zaten bekliyorduk, ilk fragman da yayınlanmış.

O kadar çok aksiyon filmi izledik ki yıllarca, artık içi boş aksiyonlardan gına geldi. Özellikle Hollywood’dan son dönemde çıkan eli yüzü düzgün birkaç tane aksiyon filmi sayabiliriz belki. Ancak Gareth Evans öyle bir patlama yaptı ki Baskın’la talipleri bir anda arttı. Özellikle çekimleri ve seyirciyi bütün film boyunca ekrana kitleyen kaliteli aksiyonuyla The Raid: Redemption bir kere daha izlenmeyi hakediyordu.

İlk filmin kaldığı yerden, sadece 2 saat sonrasından devam edecek hikaye. Polislerin ve iki mafya ailesinin arasında kalan karakterimiz yine kırıp dökecek ortalığı. Evans yine yazıp yönetmiş. Başrolde de Rama karakteriyle yine Iko Uwais çıkıyor karşımıza. Önce önümüzdeki Ocak ayında Sundance Film Festivali‘nde görücüye çıkacak filmin Amerika’daki vizyon tarihi ise 28 Mart 2014.

Not. Sağlıklı, mutlu, bol kazançlı seneler elbette…


One Comment

  1. birisi dedi ki:

    En az ilki kadar iyiydi bu da. Mafya babasının oğlu rolunde oynayan adam da Uko Uwais’i iyi tamamlamış.

Yorum Yapın

Arts Blogs