The Princess and the Frog (2009) – Müzikal Animasyon

Sabah erken kalkınca akşama uyku hemen bastırır ya, işte öyle bir zamanda bile uykunuzdan edecek cinste bir animasyon Prenses ile Kurbağa. Orijinal hikayenin dışına çıkılmış ve şahane bir müzikale çevrilmiş, 2009’un izlenmeyi kesinlikle hakeden animasyonlarından biri The Princess and the Frog.

Disney’in farklı çizgisi yüzünden acaba sıkılır mıyım dedim, uykulu uykulu başladım izlemeye. Başları biraz sıksa da işin içine şarkılar girdi mi kendimden geçtim. İzlerken zaten ne demek istediğimi anlayacaksınız. Akademi de farketmiş olacak ki 3 adaylıktan 2’sini şarkılara vermiş, diğeri de En iyi Animasyon adaylığı tabii ki. İsim isim tanımasam da müthiş bir seslendirme kadrosu, şarkıların ahenkiyle başınızı döndüren müzikal sahneler, bir animasyondan daha fazlası. Bir de Türkçe dublajla izlenirse nasıl olur diye merak etmekteyim. Aynı tadı verecekse kesinlikle çocuklarla beraber izlenmeli. Müthiş keyif alacakları bir 1.5 saat olacağından eminim.

Pixar’ın çizgilerinden epey bir farklı olmasına rağmen şarkılarıyla ekrana bağlayan, arkasında güzel mesajlar bırakan, timsahı, ateş böceğiyle yerlere yatırma garantisi veren, müzikalleri seviyorsanız kesinlikle tavsiye edebileceğim bir animasyon. 8/10


2 Comments

  1. Tibetin annesi dedi ki:

    >Biz ana oğul Türkçe dublajını çok beğendik. bir ara sürekli bunu seyretmek istemişti Tibet 🙂

  2. SirEvo dedi ki:

    >"Bir de Türkçe dublajla izlenirse nasıl olur diye merak etmekteyim. Aynı tadı verecekse kesinlikle çocuklarla beraber izlenmeli. Müthiş keyif alacakları bir 1.5 saat olacağından eminim."

    Doğru tespit yapmışım demek. 😛

Yorum Yapın

Arts Blogs