The Informant! (2009)

Film İzleme/Gün oranımın 2 olduğu zamanları hatırlıyorum da, meğer ne çok film izliyormuşum. Son zamanlarda yaratılamayan vakitlerden, dizilerin bolluğundan, film izleme isteğimin azalmasından Filmler klasörüne uğrayamıyorum bile. Ara sıra etrafında dolaşıyorum, çift tıklayacak gibi olup kendimi son anda geri itiyorum.

Böyle bir durumdayken The Informant!‘ı izledim haftasonu.
Ocean’s serisinin yönetmeni Steven Soderbergh‘in yönetmen koltuğunda oturduğu 2009 yapımı filmin başrolünde son zamanların en gözde oyuncularından Matt Damon var. Amerikalı gazeteci yazar Kurt Eichenwald‘ın kitabından Scott Z. Burns tarafından sinemaya uyarlanan film, yalan söyleme konusunda ekstra özelliklere sahip Mark Whitacre‘ın gerçek olaylara dayanan hikayesini konu alıyor. Filmdeki rolüyle Altın Küre adaylığı kazanıp, küreyi Robert Downey Jr.’a kaptıran Matt Damon, sırf şu rol için bol bol hamburger, pizza ve bira tüketip yaklaşık 15 kilo almış.

Şirketinde bir yolsuzluk varmış gibi FBI’la iletişime geçen ve bir anda ajanlığa bürünen Whitacre karakterine hayat verse de Matt Damon, sonuç itibariyle bende hiç etki bırakmayan, üzerine kafa yormadığım, izleyip sildiğim bir film olmaktan öteye gidemedi. 1 saat 50 dakikaya yakın olan süresini de hesaba kattığımda, benim için bomboş geçen bir zaman oldu diyebilirim. Meraklısına…
7/10


6 Comments

 1. tyler78 dedi ki:

  >Aynen ben de izleyemiyorum hiç. Geçen haftadan beri bu filmi izlemeye çalışıyorum. 3 kez denedim. 15 dk, 15 dk ilerliyorum. Bitireceğim inşallah. 😀
  Filmin kötü olmasından da değil. Ya elektrik kesiliyor, ya da işim çıkıyor. Gerçi bu yorumdan sonra şevkim de kalmadı izlemeye.

 2. Kısaca Fd dedi ki:

  >izleyecek çok filminiz varsa bunu izlemekte acele etmeyin diyosun yani.Peki 🙂

 3. SirEvo dedi ki:

  >@tyler78
  Beraber durgunluk dönemine girdik desene 😀

  @Kısaca Fd
  Aynen öyle. :))

 4. Hayalbemol dedi ki:

  >Film hakkında genel yorumlar çok kötü. Yine de seyredip eleştirel gözle bakmak lazım.

 5. Allegra'nde dedi ki:

  >ben de beğenmedim. bir kısmında uyumuş dahi olabilirim onu hatırlamayacak kadar bayıltıcıydı.

 6. tekgerceklik dedi ki:

  >Nedendir çözemedim ama gerçekten film izleme alışkanlığım yok olmaya doğru gidiyor.

Yorum Yapın

Arts Blogs