The Collector (2009) – Testere’den sıkılanlara

Testere’nin son senelerde ambargo koyduğu türün yarattığı bir film 2009 yapımı The Collector. Testere 4-5-6’nın ve hatta bu sene vizyona girecek 7. filmin de senaryosunu yazan Marcus Dunstan & Patrick Melton bugüne kadar hep beraber çalışmışlar. Tam bu tür olmasa da kan ve parçalanmanın ön planda olduğu Feast serisinde de kalemi eline alan ikili, senaryo konusunda etle tırnak gibi. Marcus, benim bir farkım olsun bari diyip kamerayı eline aldığı The Collector filminde, senaryo yine bu ikiliden çıkmış.

Gizemli bir katil, tuzaklarla dolu bir ev, kan-revan içindeki insanlar ilk bakışta göze çarpanlardan. Law Abiding Citizen filminin başlarında idam edilen ama bu idam sürecinde sağlam bir acı çeken Josh Stewart, filmimizin başrol oyuncusu. Ve sizi temin ederim, oradaki acıdan fazlasını hissediyor bu filmde.

Testere’yi kaldırabilenlere fakat “Let the game begin” muhabbetinden sıkılanlara tavsiye edebileceğim ama çok da beklentiyle izlenmemesi gereken, kısa süresiyle hiç sıkmayan, ince tuzaklarla da eğlendiren, bittikten sonra üzerine uzun düşündürmese de soru işaretli sonuyla devamının gelebileceğinin sinyalini veren ama gişedeki başarısızlığı yüzünden bu şıkkı büyük ölçüde ortadan kaldıran gerilim filmine benim Puanım 7.

The Collector Fragmanı


3 Comments

  1. cemo dedi ki:

    >Aşırı kanlı korku filmlerini pek sevemiyorum testere hariç 🙂

  2. SirEvo dedi ki:

    >Testere'yi seviyorsan buna da bir gözat derim. 🙂

  3. DaMieN dedi ki:

    >Ben de izledim ama adını koyamadığım bir şeyler eksik filmde. Bazı mantıksız sahneler de yok değil.

Yorum Yapın

Arts Blogs