Tello oynarsa…

Takımda bir tane yıldız adam yok diye ağlarken, diğer takımlarda Alex, Arda gibi adamlar hiç oynamasalar dahi maçı bir anda çevirebiliyorken, bu akşam Tello geçen seneden bir resital sundu ve hem Nobre’nin oğluna bir hediye verdi hem de depremde hayatını kaybedenleri güzel bir şekilde andı.
Tello’nun bugün takıma kattıklarını belki Ekrem gol atarak, Bobo da asist yaparak süsledi ama her iki oyuncu bugün biraz daha becerekli olsa, Bobo karşı karşıya bulduğu 3 pozisyonu gole çevirse, Ekrem’le çıktığımız kontralar saçma sapan paslarıyla son bulmasa, tarihinin en iyi puanını yakalayan Kayseri, belki de tarihinin en farklı mağlubiyetini tadacaktı. Kabul edecek olursak, 90 dakika boyunca hiç pozisyona girmeden Sivok’un ofsaytı bozduğu anlık bir hatada golü bulan Kayserispor eksiklerini aradı.

Maça bilindik bir dizilişle ve kadroyla başlamadı Denizli her zamanki gibi. Arka 4’lüde yine farklı bir adam vardı. Kaş’ın sağ beke geçmesiyle Toraman bir anda arka 4’lünün hemen önünde kendine yer buldu ve takım 5’li defans mantığıyla oynamaya başladı. Ama karşıda, eksikleri nedeniyle de etkisiz bir Kayserispor olunca, anadolu takımı kimliğinde sahaya dizilen Beşiktaş iyi defans oyuncularıyla ve önündeki Ernst-Fink ikilisinin uymlu ve düzenli oyunu sayesinde 1 tane net pozisyon verdi.
Defans tarafında 7 oyuncu barındıran takımın atağında Ekrem-Tello-Bobo 3’lüsü olunca, ne yaparsan yap bazı tabuları kıramazsın. Bitiricilik özelliğiyle beğendiğim Bobo da formsuzluğuna devam edince muazzam goller kaçtı, 2-0’lık skor avantajını neredeyse dezavantaja döndürdü Beşiktaş.

Galatasaray beraberliğinin ne kadar önemli olduğunu şu galibiyetten sonra kafalarına sokması gereken oyuncular, önümüzdeki 3-4 maçlık seriyi galibiyet serisine dönüştürürse ve Tello kalitesinin farkına varıp şu futbolunu 3-5 maçta daha gösterirse Beşiktaş adına işler iyi gidecektir diye düşünüyorum ama takımın teknik direktörü Denizli olunca “acaba” soruları insanın kafasını kurcalıyor. Bugün 2-0 öndeyken Ekrem’in yaptığı onlarca hataya rağmen ve Kayserispor’un defansında verdiğ açıkları görmesine rağmen Nihat’ı oyuna almakta nasıl bu kadar geç kalabiliyor inanılır gibi değil. Tamam Nihat oyuna girsin diye ölüp bitmiyorum ama yedekte tutuyorsun bari kendini gösterebileceği bir maçta oyuna sok, şans tanıyıver. Aynı şekilde Tabata veya Yusuf şu maçta son 25-30 dakika oyuna girseydi, dediğim gibi bambaşka bir skor ortaya çıkabilirdi.

Gol pozisyonuna girmediği için üzüldüğümüz takım, girse de atamadığı için sağı solu yumrukladığımız takım bugün hiç beklenmedik anda 2 gol birden atsa da, belki de bu sezonki en fazla atağa çıktığı, en fazla karşı kaleyi gördüğü maçı galibiyetle tamamladı. Dün Trabzonspor berabere kaldı, bugün Kayserispor 3 puan kaybetti. Bursaspor 3 golle 3 puanı almış olsa da, yarınki maçlarda puan kaybeden olursa tam kebap olacak. En önemlisi de bu zaten; ilk sıralardaki takımların puan kaybettiği haftalarda puan kazanmak. Gerçi bizim şu futbolumuzu geri kalan maçlara yayarsak diğerlerinin puan kaybetmesini bile beklemeyiz…

Bu arada eklemeden geçemeyeceğim. Bu İ. Kaş denen adam niye çat diye ilk 11’de kendine yer bulabiliyor? Nedir bu adamın fazlası? Toraman sağ bekte oynasa ve Necip de Toraman’ın oynadığı yerde oynasa olmaz mıydı diye soruyor insan kendi kendine.
Ayrıyetten Ferrari’yi de her maç izlemek istiyorum artık. O gol yediğimiz pozisyonda adamı kaçırıyor gibi gözükse de, Sivok olması gereken yerde olsa ofsaytla sonuçlanan bir gol olacaktı. Zaten onun dışındaki pozisyonların hepsinde biraz korkak da olsa şu haliyle bile banko adamlarımdan…

Kayserispor:1 – Beşiktaş:2

3 Comments

 1. Kasux dedi ki:

  >beşiktaştan nefret etsemde bi sivok'u bide tello'yu çok seviyom laan

 2. mit dedi ki:

  >Ben oldukça umutsuzdum bu maç için açıkçası. Neyse ki Beşiktaş'ım bizi şaşırttı da bir haftayı daha bükük bir boyunla geçirmek zorunda kalmadık.

  Mustafa Denizli oyuncu değiştirmekte hep hatalı kararlar alıyor bence de.

  Ve ben de Necip ile Ferrari'yi daha fazla görmek istiyorum. Aydın Karabulut gibi bir yeteneği harcadık zaten. Aynı şey Necip'e de olmasın.

 3. SirEvo dedi ki:

  >Ferrari'nin şu sakatlık olmasaydı çok farklı olurdu ligteki durumumuz ama olsun. Şu saatten sonra bir daha sakatlanmasın. Çok önemli Beşiktaş için. Sivok'la falan olacak iş değil.

Yorum Yapın

Arts Blogs