Tecavüzden yargılanan Polanski’yi salmışlar!


1977 yılında (yani Polanski 43 yaşındayken) 13 yaşındaki kız çocuğuna ilaç verip tecavüz eden, İsviçre’ye “yaşam boyu başarı ödülü(!)”nü almaya gittiği sırada tutuklanan ama durumu belirsiz olan Piyanist filmiyle En İyi Yönetmen Oscarı’nı alan 75 yaşındaki Roman Polanski, 4.5 milyon dolarcık kefaletle serbest bırakılacakmış. Gerçi İsviçre’deki dağ evinde elektronik izleme ile ev hapsinde tutulacakmış ama yemişim ben böyle olayı. Adam zaten 30 yıl serbest dolaşmış ufacık kıza yaptıklarından sonra, bir de parayla serbest kalıyor ya. Oh ne güzel, herkes yapsın sonra parayla kurtulsun.

Bi’de Polanski’nin cezası iptal olsun diye imza kampanyası tarzı bir şey başlatan ünlüler yok muydu, onlar daha da acınası. Aralarında Fatih Akın‘ın olması da soru işaretiydi. Ancak Akın’la da bitmiyordu o rezil liste. Woody Allen, David Lynch, Martin Scorsese gibi isimler de vardı. Sevinirler artık Polanski’yi bıraktılar diye.
Salınsın diye destek veren ünlülere de, onu salanlara da yazıklar olsun demekten başka bir şey gelmez herhalde elimden…


3 Comments

 1. Kasux dedi ki:

  >Bok atmak gibi olmasında.Film izlemek benim en büyük zevkim ama pek fazla isimleri bilmem yönetmenlerden bence oyuncu iyise senaryo bokta olsa gider izlerim oyunculuk için.Woody Allen'inde nasıl biri olduğunu pek bilmem ama şu ana kadar cenabet olmayan bir bokunu göremedik hani tabi 'Vicky Cristina Barcelona' hariç.Oradada son 45 dk hariç sıradan bir filmdi.Ama Maria Elena sayesinde ehh bir film ilk başları, son 45 dk mükemmel bir film olmuş ben neden bu muhabbete girdiysem burada çenem açıldımı durmak bilmiyor.

 2. SirEvo dedi ki:

  >Vallaha ben pek bir şey anlamadım ama anladığım kadarıyla cevap vereyim, oyuncular için ben de çok film izlerim. Çoğu zaman iyi sonuçlanır, bazen de hüsran. Ama yönetmenlerde bu olay pek geçerli değil. "O adam yönetmiş kesin izlenir abi" modunda olmam pek, ama olduğum da olur gibi sanırım. 😛

  Bu olaya bu adamların bu şekilde yaklaşmaları beni en çok sinir eden olay aslında işin özünde. :))

 3. Kasux dedi ki:

  >Öyleki geçenlerde liseden geçen sene mezun olan zenngin piçi diye tabir ettiğimiz bir arkadaşımız arabasıyla ehliyetsiz bir şekilde ve 180 de giderken adamın birine çarpmış ve adamı öldürmüştü imza topluyorlardı okulda suçu yok diye olayı anlatınca karşı çıktım doğal olarak bana vatan hayini muamelsi gördüler uzun bir süre ya böle bir dünyada yaşıyoruz ve bunlarla dünyanın bir bok olmasını bekliyoruz ya içim gidiyor yaa.

Yorum Yapın

Arts Blogs