Tavsiye: RED 2 (2013)

< style="text-align: justify;">Red 2 afişRED’i izledikten sonra keyifli ama aksiyon dozu yeterli değil tarzında bir yorum yapmıştım, gerçekten de çok keyifli olmasına rağmen aksiyonu tatmin etmemişti. Sesimi duymuş olacaklar ki, RED 2’ye eğlencenin yanında aksiyonu da dayayıp tam sinemada izlenmelik bir iş haline getirmişler.

Serinin ilk filmini yöneten Robert Schwentke’yi tutup çekmişler, yerine de daha önceden sadece 3 tane sinema filmi çeken Dean Parisot‘u oturtmuşlar. Bu değişiklik aksiyon olarak bize geri dönüş yapmış anladığım kadarıyla. Hoeber Kardeşler‘in de ilk filmdeki gibi kalemlerini konuşturup muzip bir senaryo yaratmaları, seyirciyi bir an olsun sıkmadan, beklentilerin de üstünde bir devam filmi çıkmasını sağlamış.

Kadro aynı. Sadece Anthony Hopkins, Catherine Zeta-Jones ve Güney Kore gangster filmlerinden tanıdığımız Byung-hun Lee gibi cuk oturan yeni isimler eklenmiş. Hikaye de benzer. Frank Moses ve ekibi yine aksiyondan aksiyona koşuyor. Ancak bu sefer o kadar güzel harmanlanmış ki aksiyon ve komedi, 116 dakika dolduğunda resmen üzüldüm, tekrar izlemek istedim.

İki filmdir izlediğim John Malkovich ayrı parantez açılası bir adam. Filmi alıp uçurmuş resmen. Karakterinin o kadar güzel yazılmasının yanında o da müthiş bir iş çıkartıyor iki filmdir. Yine kopardı sinemadaki herkesi. Her hareketi ayrı bir güldürüyor. Filmin en önemli ismi bana kalırsa.

Sinemada şu sıralara izlenecek bir film arıyorsanız hiç beklemeyin. Verdiğiniz paranın hakkını sonuna kadar alıyorsunuz. RED 2’nin aksiyonu da komedisi de tam kıvamında. Hele bu kadroyu izlemek ayrı bir keyif. Kaçırmayın. 8/10


One Comment

  1. safa dedi ki:

    Tavsiye üzerine filmi izledim, gerçekten aksiyon ve komedi ‘yi iyi birleştirmişler.

Yorum Yapın

Arts Blogs