Tamam mı Devam mı?

Lisedeyken hatırlıyorum da, İtalya Ligi denince Serie A denince farklı olurdu. Kalitesi, oyuncuları, oynanan futbol falan o zaman için hep iç çekmemizi sağlardı. Ama son yıllarda öyle bir düşüşe geçti ki Serie A, artık hiç ilgi çekmiyor. Şikeler olsun, ellerindeki kaliteli futbolcuları başka ülkelere kaptırmaları olsun, oynanan futbolun zevk vermemesi olsun hepsi üst üste binince bir Premier Lig bir La Liga havası yok artık.

İşte bu akşam belki biraz eskileri anmamızı sağlayacak bir maç var; Inter – Milan. Son haftaların çıkıştaki takımı Milan ile formsuz takımı Inter’in aralarındaki puan farkı şu an 6 ama Milan’ın 1 maç eksiği var. Yani eğer bu akşam Inter’i yenerse ve o eksik maçını da galibiyetle sonuçlandırırsa bir anda puanlar eşitlenecek. Lig adeta tekrar başlayacak.
Tam tersi olursa da, maç fazlasıyla 9 puan öne geçecek Inter ve bir manada kopmuş olacak. Şimdi ben her iki takımı da tutmayan bir İtalyan futbolsever olsam kesinlikle Milan’ın kazanmasını isterim. Kazansın ki yukarıya zevk gelsin, kazansın ki lig şimdiden bitmesin.

Ronaldinho son haftalarda coşmuş durumda. Gol krallığında bile ismi geçiyor. O derece ön plana çıktı bir anda. Barcelona’da yaşattıklarından sonra büyük bir düşüşe geçen, bu sırada Milan’a transfer olup o düşüşü devam ettiren ama bu sene adından sıkça söz ettiren Ronaldinho’nun gecesi olması gerek bu akşam. Tek istediğim bu. Zaten önümüzde de Dünya Kupası var. Ona son kez gidebilmek için varını yoğunu ortaya koyuyor artık. Bu akşam da aynı performansı bekliyorum ben, güzel oynamazsa yiyeceği küfürleri kendi de biliyor zaten. Maçın fark yaratanı olması dileğiyle…

Maç bu akşam 21:45’te NTVSpor’dan naklen yayınlanacak. Uyduda şifreye girer mi bilmiyorum ama karasal yayında çekmeye başladığını söylemiştim. Şifreye girerse, hemen karasal geçmenizi şiddetle tavsiye ederim.
Bu akşam Milanlıyız, Ronaldinholuyuz…


5 Comments

 1. tyler78 dedi ki:

  >Karasaldan izleyemeyecekler Google'dan 2 saniyede öğrenebilirler uyduda nasıl izleyeceklerini.

 2. SirEvo dedi ki:

  >Abi msne gelip anlatır mısın 😀

 3. Schumy dedi ki:

  >Dunga Diego, Alex, Ronaldinho tarzı oyuncularla oynamıyor, Ronaldinho bugün hattrick, sezon sonuna kadar da 30 gol 40 asist yapsa yine almaz milli takıma, bir kere o konuyu açığa kavuşturalım 🙂

  Sonrasında ise tamam mı devam mı konusuna ben tamam diyorum, Mourinho adamsa bu akşam fark atar Inter Milan'a 🙂

 4. Kasux dedi ki:

  >forza milan!!!

 5. Guyjre dedi ki:

  >Kacirilmaz kesinlikle izlenmeli:D

Yorum Yapın

Arts Blogs