Tabuları yıkmak…

Haftasonu futbola yer vermedim. Araya Oscarlar falan girince de kaynadı. Beşiktaş, alması gereken bir zamanda, rakiplerin çoğunun puan kazandığı bir haftada önemli bir 3 puan aldı. Ha oynayarak almasını mı isterdin diye sorarsanız, tabii ki ama şu anki şartlar bunu gerektiriyorsa yapacak da bir şey yok. Ligi bu hallere düşürenlerde kabahat, neyse.

Bu akşamki maç ciddi ciddi çok kritik. Artık tabuları yıkmanın vakti geldi. İBB’ye karşı yaptığımız 5 lig maçında 6 puan toplamamız hiç hayra alamet değil. Bu 5 maçta sadece 5 gol atmamız da işin başka bir boyutu. Tamam, İBB’nin mentalitesi belli. İyi kapanıp, karşı takıma top yaptırmamak ve gerekli zamanlarda kontraya çıkıp bileti kesmek. Elinizde iyi bir “key” yoksa da bir türlü açılmıyor o kapanan kilit. Trabzonspor ilk yarıda şahane açmıştı gerçi. Aynı sından ben de istiyorum bu akşam. Şöyle oynaya oynaya kazanmamız gerek. Hem yarışa devam açısından hem de moral açısından. İstiyorum da, olur mu? İşte en belirsiz yanı bu. Ne yapacağımız hiç belli olmuyor. Gaziantepspor’a karşı silik bir oyun oynayıp 2-0 yeniliyoruz, ardından Galatasaray’la 1-1 berabere kalabiliyoruz. Üstüne Kayserispor’u da orada 2-1 yenip, üstüne tonla da gol kaçırıyoruz.
Ankaraspor’u da kattık mı son 3 maçta 7 puan. 4. maçta bunu 10 yapıp seriye devam etmek lazım en acilinden. Haydi Denizli, tavşanı az bir akşam yaşat bize. Günlerdir izleyemiyoruz takımı; zevk alalım oynanan futboldan, atılan gollerden. Hem sen yık tabularını, hem de Beşiktaş yıksın…

2 Comments

 1. Kamil Akar dedi ki:

  >İBB bence kapalı futbolun yanısıra organize atak yapabilen bir takım çok eksiği olmasına rağmen elindeki kadroyu çok iyi kullanabiliyorlar.

  beşiktaşa gelcek olursak büyük takım olmanın avantajını en iyi kullanan takım görünümünde şuan.

  O kadar kötü sezon başlangıcı eleştiriler, gol atamama krizi falan filan ama hala ziryede bir adım uzaklıkta buda tebrik edilmesi gereken birşey.

  Bu maçtan bir az gollü beşiktaş galibiyeti bekliyorum umarım yanılırım böyle bir bonus haftayı kaçırmaz gibi geliyor futbolcular tabi birde tam ayarlı dinlenme söz konusu ne az nede çok dinlendiler tam formdalar belki İBB kilidi açılır ve gol ararlarsa BJK taraftarının uzun süredir görmediği farklı galibiyet gelebir.

  Tabi birde işin diğer tarafı var BJK gol bulamazsa stres yapabilir umarım son teorim tutar.

 2. SirEvo dedi ki:

  >Her sonuç çıkabilir. 😀

Yorum Yapın

Arts Blogs