Spartacus’ten Haber Var, Kötü Haber! [Güncellendi]

Spartacus’ü canlandıran Andy Whitfield kansere yakalanınca, çözüm olarak önce Spartacus: Gods of the Arena diye prequel duyurmuştu yapımcılar. İlk sezonda anlatılan hikayenin daha da öncesini konu alacak, birkaç yeni oyuncunun da takviyesiyle Andy’i aratmayacak 6 bölümlük kısa bir şölen. Ardından Andy’nin kanserinin düzeldiği, hatta bu 6 bölümlük prequel’de yer alacağı duyuruldu. O sıra “iyi hadi kurtardık paçayı” modundayken, geçenlerde gelen haber soğuk duş etkisi yarattı: “Andy Whitfield’in kanseri nüksetti”.

Bu haberle beraber, önce 6 bölümlük prequel’deki rolünün yalan olacağı ama dizinin 2011 sonlarında yayınlanacak 2. sezonuna yetişeceği söylendi. Ama akabinde gelişen olaylarla beraber durumun vehameti gözler önüne serildi. Andy’nin durumu ciddiydi ve dizinin önümüzdeki sezon veya sezonlarında yer alması muhtemeller dahilinde değildi.
Yapımcılar 2 seçenekleri olduğunu açıkladı. Ya Andy iyileşene kadar dizinin 2. sezonu ertelenecekti ya da yerine başka bir oyuncu gelecekti. Tabii dizinin takipçileri için yeni bir oyuncu demek intihar demektir. Asla ve asla asıl oyuncunun yeri doldurulmaz ve bir şeye de benemez dizi.

Ama görünen o ki Starz kanalı oyuncu arayışlarına başlamış ve Andy’nin ipi çekilmiş. Tabii %100 bir durum yok. Andy’nin sağlık durumuna göre hareket edeceklerdir. Ama sağda solda yazılanlara göre o tipte bir kanserin düzelmesi de çok zormuş. Düzeldiğini sandıktan sonra aradan geçen birkaç yılda yeniden nüksetmesi yüksek olasılıklardanmış. Yapımcılar da bunu düşünmüş olacaklar ki, başrol için kadro seçimine başlamışlar. Henüz belirli bir isim yok ama kısa süre içerisinde “Spartacus’e yeni oyuncu” başlıklı haberler okursanız hiç şaşırmayın.

Bu arada tepedeki afiş de prequel olarak adlandırdığımız 2011’in başında yayınlanmaya başlayacak 6 bölümlük dizinin ara sezonundan. Eleman biraz garip ve gereksiz duruyor ama yapacak da bir şey yok. Aşağıda da prequel’den yeni düşen kareler mevcut. Bu eleman yeni Spartacus değildir. Bilginize. 🙂


%100 bir durum yok demiştim ama resmi açıklama da geldi ne yazık ki. Starz kanalı, 30’lu yaşların sonunda, İngiliz aksanlı, beyaz erkek oyuncu arayışlarına başlamış ve 3 yıllık kontrata hazır olsunlar demiş.
Andy artık yok, geçmiş olsun…


2 Comments

  1. Loreathan dedi ki:

    >Off yemişim diziyi adamcağız iyileşssin de :(Çok üzüldüm

  2. ppan dedi ki:

    >yav,andy'i isteriz biz.!olmaz onsuz.

Yorum Yapın

Arts Blogs